„Už nám chybí jen krátké povídání s trenérem Petrem Radou, ale v podstatě je to jen taková krátká dotáčka, jedna dvě věty. Ve filmu budou mít totiž slovo téměř všichni trenéři, kteří Verbířovým fotbalovým životem prošli. Někdy v říjnu by mělo být DVD připravené pro fanoušky. V tu dobu bude reprezentační pauza a v Teplicích by se měl konat rozlučkový zápas týmu Pavla Verbíře s výběrem bývalých a současných hráčů národního mančaftu. Při této příležitosti proběhne i křest DVD a jeho první prodej,“ navnazuje fanoušky David Altner, duchovní otec filmového projektu.

Jak probíhalo natáčení s Pavlem Verbířem? „Bylo to úplně v pohodě. Až mě překvapil pozitivní přístup Pavla. Vyhověl nám, všude byl včas. Točili jsme na několika místech. V Obříství, kde začínal, na Spartě, v Teplicích. Vše probíhalo hladce. Hodně pomohly také Pavlovy kroniky, které má velmi pečlivě vedené už od útlého dětství. Jen se musím přiznat, že točit dokument o někom, kdo ještě neskončil, bylo hodně divné. Jako bychom čekali, až umře,“ usmívá se Altner. Natáčení totiž začalo ještě v době, kdy Verbíř neoznámil sportovní veřejnosti, že je rozhodnutí rozloučit se s žlutomodrým dresem je nezvratné. Květnový zápas se Slováckem, při němž se za mohutných ovací publika loučil s prvoligovou kariérou, bude v dokumentu jakýmsi happyendem.

Dočkají se diváci i pikantností ze soukromého života Pavla Verbíře? „Nepouštěli jsme se do soukromí. Z úst Františka Hrdličky, ředitele klubu, ale zazní věci, které fanoušci o Pavlovi asi nevěděli. Na jeho bouračku z kraje tisíciletí či rozvod jsem se ale neptal,“ odmítl Altner naladit svůj dokument na bulvární notu.

Naposledy kamerou potrápil další legendu žlutomodrého klubu Jaroslava Melichara. „Pan Melichar má roli průvodce, vypravěče. Je to v Teplicích velká persona, hodně toho dokázal a navíc má nadhled. Dlouho jsem někoho takového hledal a přemýšlel, kdo by tím průvodcem měl být. Vybral jsem si ale správně. Je pravdou, že při natáčení se trošku trápil, ale měl výborný přístup a nakonec vše zvládl podle mých představ,“ chválí Altner Melichara.

Celý film nenatáčel spolupracovník České televize na klasickou kameru, ale na digitální zrcadlovku. „Dává dokumentu úplně jinou dimenzi, kterou kamera neudělá. Více se přiblížíme filmu, hlavně je tam jiná hloubka ostrosti, jiné kontrasty. Bude to znát, například při prolínání našich záběrů se snímky z televizního archívu,“ upozorňuje David Altner.