Výběr fotbalových osobností Teplicka si tady zahrál proti celku FC Roma Děčín. Tedy mužstvu, proti kterému po jeho vzniku řada soupeřů v nejnižší soutěži Děčínska odmítala nastoupit, protože tým je tvořený výhradně hráči romské národnosti.

"Byl to tak absurdní příběh, soupeři raději prohrávali kontumačně a proto málem FC Roma postoupili do okresního přeboru. Vynikající námět na film," uvedl režisér Tomáš Bojar, který společně s Rozálií Kohoutovou dokument s názvem FC Roma vloni natočil. Na zápas se do Modlan přijel podívat a po jeho skončení společně s trenérem RC Roma Pavlem Horváthem také uvedli projekci filmu. "

Moc děkujeme za pozvání, bylo to výborně zorganizované. Uhráli jsme velmi dobrý výsledek, přestože se nás nakonec sešlo jen deset a proti nám hráli i borci, kteří dosud hrají krajský přebor," usmíval se Horváth.

NA OSLAVU BRANKY VYSEKL PARÁDNÍ SALTO

Do letošní sezony svůj tým nepřihlásil. "Je nás málo, potýkáme se zdravotními problémy. Budu se věnovat hlavně mládeži, přípravka i žáci soutěže hrají. Pokud se nám podaří tým dospělých doplnit, přihlásíme se příští rok opět do třetí třídy," dodal Horváth.

Proti jeho mužstvu se v neděli vedle dosud aktivních hráčů z týmů TJ Proboštov, Slovan Sobědruhy, Sokol Srbice a Baník Modlany postavili také dnes už bývalí hráči Jiří Jarolímek a Lukáš Hajman, který dokonce zaznamenal jednu z branek. "Fotbálek byl super. Sice teď budu pár dní pajdat, ale stálo to za to," lebedil si Hajman. Brankářské rukavice po čase oblékl rozhodčí Miroslav Klimpl. 

A výsledek? O ten vlastně vůbec nešlo, ale pro pořádek, osobnosti Teplicka vyhráli 5:3 po poločase 4:1. Největší potlesk si ale užil hráč FC Roma, který svoji branku oslavil parádním saltem a následným bojovým tanečkem.