„Před sezonou jsme byli přeřazeni z céčka do béčka. Béčko je silnější, vyrovnanější. Chtěli bychom skončit tak jako v minulém ročníku, na postup asi myslet nemůžeme," říká sekretář TJ Hrob Jiří Sedláček. K zopakování třetí příčky má loňský nováček slušně nakročeno. Naposledy vyhrál v Proboštově nad tamním béčkem vysoko 4:0.

„Čekali jsme, že absolvujeme trošku těžší zápas. Ze začátku to sice lehké nebylo, ale poté, co jsme dali gól, jsme se uklidnili a měli ho pod kontrolou," velebí zisk tří bodíků Pavel Šural, jedna z opor. To, že nyní hraje jeho tým v jiné skupině než v minulém ročníku, bere pozitivně. „Je tu víc derby, chodí víc lidí, je to vyhecované. Sice jsme mohli mít víc bodů, hráli jsme ale třikrát venku. Uvidíme, jak na tom budeme po podzimu. Pak si řekneme co a jak. Hrát okolo pátého místa by ale bylo dobré. Máme slušně poskládaný tým."

V Proboštově se třikrát trefil Pištora, další z klíčových mužů nového trenéra Václava Senického. Ten před sezonou vystřídal Zdeňka Egrta. „Původně měl být asistent, nakonec se to vyvrbilo tak, že je teď hlavní kouč. Když bych měl jmenovat důležité hráče, tak bych nechtěl někoho zapomenout. Ta osa týmu ale je jasná. Brankář Mareš, Pištora, Šural, Hudský, Tichý, Stechmuler, Puškáš, Ferko na těch se to staví. Máme ale kádr 14 lidí, kteří můžou kdykoliv naskočit," mne si ruce Sedláček. Se svými kolegy z vedení klubu se mu povedlo udržet i ty nejlepší hráče. „Tým se přes léto spíš posílil. Na půlroční hostování tu máme Slávu Molnára, na rok Stechmullera z béčka Liberce. To je takový náš navrátilec. Po třech letech jsme udělali z Duchova Tichého. Hostování neprodloužil pouze Bechyňský, který přes Osek zamířil do Háje."

TJ Proboštov B TJ Hrob 0:4 (0:1). Branky: Pištora 3, Vinš.