Ve druhém kole fotbalového přeboru Ústecka hostila rezerva FK Litoměřicko TJ Sokol Srbice. Zápas neměl favorita, což se potvrdilo i v reálu; oba celky si vypracovaly brankových příležitostí ne na jedno, ale na dvě až tři utkání. Jeho nešťastníkem se stal domácí útočník Písař, který mohl během deseti minut zaznamenat hattrick.

“Škoda, je to tak. Mrzí mě hlavně ta dalekonosná střela, která jen o milimetry minula pravou šibenici.” Pokud by jeho pokus skončil v brance, určitě by si řekl o gól měsíce. Litoval i další příležitosti, kdy mohl doklepnout balon téměř z brankové čáry. Co se nepodařilo jemu, jistil z dvou penalt Flégl, které zahrával po neuvěřitelných stoličkách svého nedávného spoluhráče Berana.

Nedivili jsme se, že si někdejší brankářská opora Teplic, dnes kouč Srbic Martin Lugr posteskl: „Dnes jsme předvedli žalostné zakončení. Ne že by to bylo dané liknavostí hráčů, ale tomu se lidově říká pech. Asi bychom neskórovali, i kdybychom hráli až do večera. Doufám, že se ke klukům v příštím střetnutí přikloní více toho štěstíčka.”

Jeho protějšek Michal Slabý své svěřence pochválil za dobrý výkon, i když ti se také dopustili nějakých chyb.

„Do zápasu jsme šli koncentrovaní a připraveni. Známe kvalitu Srbice, která má svou fotbalovou kvalitu. O to větší je naše radost, že jsme dokázali naplno bodovat. Co rozhodně nemohu opomenout je to, že nám hodně pomáhají hráči z třetiligového áčka. Bez nich bychom byli o poznání slabší a tím chci jen potvrdit, že spolupráce mezi A i B mužstvem funguje výtečně.”

Brankovou tečku udělal střídající Šulc, jehož příchod na hrací plochu by se dal charakterizovat otřepaným „přišel, viděl, zvítězil.“

FK Litoměřicko B - Sokol Srbice 3:0 (0:0) Branky: 58. a 66. Flégl (obě PK), 90. Šulc. Rozhodčí: Klimpl. ŽK: 0:2. Diváci: 84.