„Hlavně v první půli jsme hráli špatně,“ uvědomuje si útočník Kladrub Radim Jirota. Kladrubům proti třetímu týmu I. B třídy nepomohla ani rychlá branka, jejímž autorem byl v 9. minutě Jirota. „Nehráli nám kraje, soupeři trošku pomohl vítr. Neměli jsme dobrý den. Ve druhém poločase už to bylo lepší, neproměnili jsme ale dvě tři gólové šance, což rozhodlo.“

V té největší byl 12 minut před koncem utkání právě čtyřiatřicetiletý útočník Kladrub. Nejprve nabral pod vodojemem vítr do zad Martin Sidor a rychlostí po nedaleké dálnici svištících aut se prohnal okolo křešických protihráčů. Míč naservíroval Jirotovi do vápna jako na zlatém podnose. Zkušený forvard ale ze tří metrů prázdnou bránu otevřenou do kořán netrefil. Levačkou balón napálil pouze do tyče. (situaci najdete rozfázovanou ve fotogalerii) „Nebylo to tím, že bych snad kopal slabší nohou. To ne. Jen jsem to trošku přeběhl a špatně natočil placírku. Byl to jasný gól. Stane se, co budu povídat,“ kál se po zápase.

Kladrubští se už v minulém utkání, které vyhráli v Trnovanech 1:0, na hřišti trápili. Do mužstva zapracovávají nové tváře, i to může být příčina nepřesvědčivých výkonů, jejichž vinou už nejsou jasným lídrem. „Těmi novými to ale není. Oni hráli dobře. Spíš se nám nevyplácí špatná zimní příprava, respektive nepovedený turnaj v Srbicích. Hodně jsme to tam lepili a nehráli dobře. Nechci z jedné porážky dělat závěry. Pojedeme dál a budeme bojovat o postup,“ slibuje Jirota.

Sokol Kladruby – Křešice 1:2 (1:2). Branka Kladrub: 9. Jirota. Kladruby: Klečka – Staněk, Horáček, Trousil, Tomáš (65. Šimek) – Neuman, Studený, Gasiorovszki, Rak – Jirota, Sidor.