Pokud zvítězí domácí o deset branek, mohou se od poraženého týmu těšit na dva kartony šampaňského, ale pokud prohrají, bude na ně čekat tvrdý trénink. Sázku vyhráli hosté, v jejichž dresu nechyběl neštěmický kouč Marian Řízek a kteří nakonec podlehli 1:5, ale trest pro poražené, kteří si tak o šumivém moku mohli nechat pouze zdát, byl nakonec jiný.

„Ten trénink jsme nechali až na úterý, ale místo toho našemu týmu museli kluci vyčistit po utkání kopačky,“ říká Marian Řízek a pokračuje:
„A dali si opravdu záležet, takhle čisté kopačky už jsem dlouho neměl.“

Hned v úvodu měli domácí dvě velké šance, které však neproměnili. „Podržel nás gólman Roman Vildner,“ pochvaloval si Řízek.
Ve 4. minutě se sice dostaly Neštěmice do vedení, ale v první půli už padla pouze jedna branka a tu vstřelil svým svěřencům právě kouč Řízek.

„Při standardkách mě dvakrát neuhlídal Kostovič a jednou z toho byl gól. Ale Kostovič to hodně měl těžké, uhlídat vzrostlý topol, nebo spíše dub, je těžké,“ neskrýval Řízek dobrou náladu a dodal:

„Kluci nás sice mačkali, ale odolali jsme a když už bylo jasné, že sázku vyhrajeme, tak jsem jim dvakrát namazal na gól, aby si trochu zvedli sebevědomí. Kopačky už nám vyčistili a zbytek si odmakají na úterním tréninku, sázka je prostě sázka.“

Neštěmice – Kladruby 5:1 (1:1) Branky: Stehlík, Rába, Veleba, Holly, Růžička – Řízek. Diváků: 150. (go)