„Sice jsme na penalty vyhráli, neporazit skoro poslední Osek v normální hrací době ale beru jako ztrátu," vykládal Hegr cestou do kabin. Jeho Košťany chtěly tři body, nakonec musely vzít za vděk dvěma.

A mohlo být hůř. Ještě tři minuty před koncem derby mezi Osekem a Košťany vedl domácí Baník díky gólu Krofta 1:0. Hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Liperta. Pak ale jeden z košťanských hráčů zacentroval do vápna, kde došlo k nedorozumění domácího gólmana se stoperem a Trumpus vyrovnal.

„Za první poločas jsme si vůbec nezasloužili bodovat. Kazili jsme, nebyli jsme důrazný. Pak jsme dostali blbýho góla a navíc přišlo vyloučení. Hráli o desíti, to umíme, vždycky se kousneme. Začali jsme riskovat, vzadu jsme to otevřeli. Naštěstí jsme srovnali a penalty náš gólman umí," zhodnotil Petr Hegr derby z pohledu Košťan.

Lubošovi Vaiglovi, kouč Baníku, se střetnutí nehodnotilo lehce. „Zápas jsme měli dovést do vítězného konce. Nechci se vymlouvat na malý počet hráčů. Kdybych měl někoho na střídání, tak to víc kouskuju, ale bohužel. Spíš bych chtěl říct, že jsme měli přidat další branky, šance na to byly. Stačila pak jedna chyba a bylo vyrovnáno. Utkání nebylo moc pohledné, ale když obě mužstva hrají na pět záložníků a přehušťují střed, tak se nedá nic jiného čekat. Rád bych pochválil Kubu Procházku, kvalitní výkon podali i Míra Slavík a Peťa Kroft. Je ale škoda, že jsme nevyhráli. Asi si někteří kluci mysleli, že když hrajou přesilovku, že si můžou dovolit víc. Neplnili taktické pokyny, Košťany se semkly," mrzelo Vaigla.

Zpátky však ke gólové oslavě Petra Hegra. Osedlat si na počest přesné trefy bagr přeci jen není tak obvyklé „Já ho měl vyhlídnutý už před tou penaltou. Říkal jsem si ale, že to nesmím zkazit, ať to vyjde. A jestli jsme se nebál, že mi dá rozhodčí žlutou za stažený dres? To už je po zápase, ne? Teď nevím," usmíval se šťastný střelec. K úsměvu má důvod, Košťany jsou v tabulce B skupiny I. B třídy aktuálně čtvrté. Osek je třetí, ale od konce.