„Museli jsme hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do brejků. Naštěstí se nám tahle taktiky podařila a vyhráli jsme, i když se štěstím," radoval se po závěrečném hvizdu sudího Pešty trenér Košťan Pavel Mlej.

To funkcionář Ohníče Vladimír Skořepa byl zklamaný. „Hrajeme skoro celý zápas přesilovku, ale prohrajeme. Dostali jsme zbytečný góly," vykládal otráveně.

Ohníč je v B skupině I. B třídy nováčkem, zatím se mu ale nedaří. „Je to tím, že každý zápas hrajeme v jiné sestavě. Proti Košťanům nám chyběli čtyři hráči, to je pak hned znát. A příště to asi nebude lepší, taky počítám s absencemi. Katastrofa," láteří Skořepa. „Ale co, když spadneme, tak spadneme, je to jen fotbal," odpovídá smířlivě po otázce na záchranu mužstva v soutěži.

Slovo záchrana bylo hodně omílané i v Košťanech. Minulou sezonu byl totiž Sokol také nováčkem. „Podařilo se nám zachránit, teď bychom rádi skončili někde uprostřed tabulky," maluje si Mlej. Nemusí se jednat o vzdušné zámky, v Košťanech áčko funguje na velmi dobré úrovni. „Nemusím kluky do něčeho nutit, sami chtějí trénovat. V Ledvicích, kde jsem působil dřív, tak takhle nebylo. Z dobrých tréninků pak můžeme vycházet i v mistrácích. Ale v Rovným se nám to nepovedlo, tam jsme to odchodili," vyskakuje mu žíla při vzpomínce na debakl 0:8 z předchozího kola.

Střelcem derby Košťany – Ohníč se stal Ivan Drška. „Přišel k nám na výpomoc, trošku zvedá věkový průměr. Hraje po snad dvouleté pauze. Ukázalo se, že bude přínosem, dvěma góly rozhodl zápas," chválí veterána košťanský trenér.

I Ohníč by podobného střelce potřeboval. „Máme tam Pálku a Mravce. Pálka dal gól, Mravec vydržel na hřišti půlku, měl totiž přetrhané vazy v kotníku. Jak říkám, je to katastrofa, nemáme mužstvo dlouhodobě pohromadě," krčí Skořepa rameny. Těšit ho může alespoň to, že i v okleštěné sestavě se Baník snaží hrát fotbal. „Je to fotbal, není to nakopávaná. Věřím, že se to časem u nás zlepší a půjdeme nahoru."

Sokol Košťany – Baník Ohníč 3:2 (0:0). Branky: Drška 2, Lipert – Daněk, Pálka. ŽK: Trumpus.