Hned ve 2. minutě trefil domácí mladíček Ruda z hranice šestnáctky tyč. Situaci předcházel dobře kopnutý roh a hlavička Heřmana, kterou brankář Kukla vyrážel před sebe. O minutu později přehlédl oboustranně nepřesný sudí Černý jasný faul na Heřmana v pokutovém území a tím pravděpodobně rozhodil velmi labilní psychiku domácích. Hosté zahrozili poprvé v 7. minutě. Dělovku Renče parádně zneškodnil Brejcha. Na konci první čtvrthodinky poprvé zaúřadoval Mokriš, který pálil těsně nad domácí bránu. O pět minut později už se hosté radovali, když Lejček obešel jak Saláka, tak i Brejchu a zakončoval do prázdné brány – 0:1. Po půlhodině hry mohlo být srovnáno, jenomže Paseka sám před Kuklou pálil vysoko nad. Fotbalové pravidlo „nedáš - dostaneš se projevilo vzápětí. Kloc na vlastní půli nahrál přímo hostujícímu Hricákovi, čímž ho poslal do brejku. Hostující hráč se neukvapil a skvělou přihrávkou nalezl zcela volného Lejčka, který podruhé rozvlnil síť za Brejchovými zády – 0:2. Potřetí mohlo zahřmět těsně před přestávkou, kdy se po bombě Renče otřáslo domácí břevno.

Do druhého poločasu nahradil v domácím dresu nepřesného Kloce mladý Klíský, čímž se do netypické obranné práce zapojil Paseka. Asi rozhodující momenty připravil hostující Mokriš v 52. minutě. Nejprve sestřelil Heřmana, za což uviděl po zásluze žlutou kartu. O chvilku později předvedl podobný zákrok i na Klíského a teatrálně přes střídačku odešel předčasně do sprch. Modlany sice měly o muže v poli více, ale z uvedeného souboje si odnesl zřejmě natržený sval nejlepší domácí hráč Heřman a musel se nechat vystřídat Balážem.

Následující minuty potvrdily, že bez svého hrajícího trenéra je Baník doslova „namydlený“. Jako první dvakrát opět zaúřadoval Filip Lejček. V 69. minutě jej v jasné šanci na poslední chvíli odzbrojil Paseka, o dvě minuty později výborně našel zcela volného Altmana, který se nemýlil – 0:3. O další minutu později se pokusil utkání zdramatizovat Klíský, který podél vybíhajícího Kukly mazácky snížil - 1:3. To ale byla labutí píseň domácích. Trenér hostí ve druhé půli postupně poslal do hry mladíčky Suskeho, Valentu a nakonec i Novotného, který za velkého aplausu vystřídal hrdinu zápasu Lejčka. A právě zejména tito hráči společně s dalším mladíkem Renčem si ze závěru zápasu udělali vlastní exhibici. Domácí se nestačili divit, chvílemi to vypadalo, jak kdyby na trávníku ani nebyli, s výjimkou brankáře Brejchy, který se i přes inkasované branky několikrát vyznamenal v soubojích muž proti muži. „Hráli si s námi jako kočka s myší,“ trefně po zápase poznamenal prezident Baníku Pavel Fořt. Jediným spokojeným tak v sobotu mohl být domácí pokladník. Derby přihlížely více než tři stovky diváků, nutno poznamenat, že i v hledišti měla Krupka výraznou převahu.

Jak viděl zápas krupský kouč Miroslav Racsko?

„Nebyl to lehký zápas. Nevyšel nám začátek, kdyby Modlany daly první gól, tak se vyvíjel jinak. Pak se to vyrovnalo, byl to ale spíš boj ve středu hřiště. Utkání se zlomilo až ve druhém poločase, když jsem dali třetí branku. Sice jsme hráli o deseti bez vyloučeného Mokriše, ale riskl jsem to a zase začal hrát na dva útočníky. Hra na brejky nám vyšla. V první řadě musím pochválit dorostence. Dal jsem jim šanci už v poháru. Ani v Modlanech se nebáli a hráli dobře. Věřil jsem jim a nezklamali mě. Řekl jsem jim už dopředu, že budou hrát. Mohli se tak připravit. Pak si zaslouží pochvalu i kluci, kteří hráli po nemoci – Tonda Hricák a Honza Helísek. Mužstvo nenechali ve srabu. Atmosféra utkání? Bylo dost diváků, někdy to bylo i vulgární, to se mi nelíbilo. Zvláště ve druhé půli, kdy Modlany prohrávaly. Podle mě rozhodlo to, že jsme hráli i po vyloučení ofenzivně a nebáli se riskovat.“

TJ Baník Modlany - TJ Krupka 1:7 (0:2). Branky: 72. Klíský - 20. a 32. Lejček, 71. Altman, 80. Hricák, 85. Valenta, 87. Renč, 90 + 1. Suske. Rozhodčí: P. Černý - Dočekal, F. Černý. ŽK: 3:3. ČK: 53. Mokriš. Diváci: 320. Modlany: Brejcha - Salák, Pokorný, Soukup, Kloc (46. Klíský), Pergler (79. Seigertschmied), Ruda, Janota, Heřman (54. Baláž), Kupka, Paseka. Krupka: Kukla - Horáček, Helísek, Bartůněk, Altman - Hural (63. Valenta), Mokriš, Renč, Hricák, Trojan (59. Suske) - Lejček (79. Novotný).

Autoři: Roman Nešetřil, František Bílek