Reflexivní zákrok mladičkého gólmana patrně zachránil Košťanům v Oldřichově v sobotu bod. Sokol remizoval 1:1, děkovat může svému brankáři. V I. B třídě mají košťanští fotbalisté slušný náskok na příčky, ze kterých se sestupuje do okresních soutěží.

„Bod je pro nás dobrej. Před zápasem jsme si říkali, že když se nám nepodaří urvat výhru, tak berem aspoň bod. Teď si ale říkám, že jsme tady mohli vyhrát. Šance jsme taky měli, bohužel jsme je nedávali. Jinak ale výkon byl dobrej," řekl Mataše po zápase, který se hrál na tréninkovém hřišti TJ Oldřichov. „Po zimě ten terén nebyl nic moc, kombinovat na tom moc nešlo," postřehl. Daniel ví, o čem mluví. Kromě brankářského řemesla totiž velmi dobře ovládá i hru v poli. Vždyť den po oldřichovském zápase vyběhl v Srbicích k mistrovskému utkání košťanského dorostu proti Postoloprtům. V obraně! Košťany vyhrály 7:1, šest gólů dal David Lipert.

Nechybělo ale mnoho a Mataše byl v neděli místo na hřišti v nemocnici. Pár minut před koncem sobotního utkání totiž plachtil po míči hlava nehlava. Jeho let zastavila až tyčka. Setkání s kovovou konstrukcí branky naštěstí pro Dana skončilo jen boulí. „Dalo se s tím dochytat. V tu chvíli jsem ale vůbec nevěděl, co se stalo," vykládal nadějný brankář, když rozhodčí odpískal konec utkání.

A ještě jedna zajímavost: Mataše hraje kromě fotbalu i futsal. V brance. „Rozdíl mezi chytáním ve futsalové a fotbalové brance? Ve futsale je to víc o reflexech, ve fotbale je spíš zapotřebí zkušenost. Vědět, kam se postavit a tak," zamyslel se a přiznal, že mu dělá problémy skloubit oba sporty. „Snažím se to stíhat, zatím to jde."