Na mysli měla holohlavou dvojici domácích snajprů Tomáše Heřmana a Pavla Sedláčka. Ten právě po nádherné přihrávce Radka Kupky chytrým lobem nedal šanci brankáři Pecharovi a zvýšil na 4:0 pro domácí. Fotbalisté Baníku dali svým příznivcům v sobotním duelu s překvapením soutěže zavzpomínat na loňskou spanilou jízdu v 1. A třídě.

Přitom hosté byli v úvodu zápasu lepším mužstvem, na kopačkách měli několik šancí. Poprvé ale gólově zahřmělo po akci Baníku. V 15. minutě Strouhal perfektně rozehrál roh, našel zcela volného Heřmana a ten bez problémů skóroval. Hosté mohli srovnal o pět minut později, když Hromas pálil nádherně z trestného kopu, ale Brejcha vytáhl skvělý zákrok a balon vytěsnil zpod břevna na roh. Oboustranně útočný fotbal bavil početnou diváckou kulisu. Po několika dalších šancích na obou stranách změnu skore přinesla až 40. minuta. Nejprve vyslal Sedláček nádherný pas do pokutového území, kde vyhrál hostující brankář vzdušný souboj s Heřmanem. Zahrával se roh a Strouhal při něm předvedl svůj druhý gólový pas. Heřman byl ve vzduchu nekompromisní a hlavou dával nechytatelně na 2:0.

Nástup do druhého poločasu přinesl nátlak hostí, jenž se snažili dát kontaktní gól. Žádnou vážnější šanci si nevypracovali a veškeré jejich snahy zmarnila 51. minuta. Sedláček z 20 metrů vyslal nechytatelný projektil. Od této chvíle se hosté zcela vytratili a domácí koncertovali. Ke kuriózní situaci došlo v 61. minutě. Sedláček opět tvrdě pálil z hranice vápna, ovšem přesně trefil spoluhráče Strouhala, který musel být ošetřován a po několika minutách nakonec odstoupil ze hry. O parádě Kupky a Sedláčka ze 68. minuty padla informace v úvodu článku. Neudržitelný Sedláček v 73. minutě dokonce zahrál v rohu pokutového území na housličky brankáři, ten ale rybičkou ještě dokázal balon dostat pod svoji kontrolu. O minutu později dovršil exhibici domácích Jan Vavrinec, který předvedl parádní sólo na jehož konci nadvakrát překonal Pechara. Deset minut před koncem kosmeticky upravil výsledek po skrumáži ve vápně domácích Lukáš Vrba. Zkazil tak Brejchovi možnost odchytat tři zápasy v řadě s čistým kontem.

Zajímavost: Tomáše Vavrince střídal Miroslav Janota mladší a na pár minut se tak objevil na hřišti vedle svého otce. „Je radost hrát pro takové fanoušky, proto jsem i ve svých 43 letech šel s ostatníma na zem,“ komentoval závěrečnou děkovačku domácích Miroslav Janota st. Baník vyhrál třetí zápas v řadě a v sobotu jej čeká okresní derby v Krupce. V aktuální tabulce je o jeden bod a jedno místo před svým tradičním rivalem.

Statistika

TJ Baník Modlany - SK Strupčice 5:1 (2:0). Branky:15. a 40. Heřman, 51. a 68. Sedláček, 74. J. Vavrinec 80. Lukáš Vrba. Rozhodčí:Krupka Král, Míč.ŽK:67. Sedláček, 86. J. Vavrinec.Diváci: 300.Modlany:Brejcha - Salák, Strouhal (70. Ruda), Košťál, Pergler, T. Vavrinec (78. Janota ml.), J. Vavrinec, Janota st. (88. Paroulek), Heřman, Kupka, Sedláček.

Autor: Roman Nešetřil