Mrzet je ale mohou neproměněné stoprocentní šance Jana Vavrince a Kupky z první půle, trochu laciné góly hostí a taky červená pro Martina Slavíka v nastaveném čase. Ovšem oprávněná, hrát rukou mimo vápno prostě ani brankářská legenda nesmí.

DVĚ MOŽNOSTI ROZHODČÍHO

Slavík o míč přišel, když se v nastaveném čase při hře vabank vydal pomoct svým spoluhráčům do pole na průnik. „Měl jsem dvě možnosti. Buď dostanu distanc já, že jsem ho nevyloučil, a nebo červenou vytáhnu s vědomím, že je hodně zbytečná. Možná by bylo lepší, kdybych zápas ukončil po devadesáti minutách, ale Modlany chtěly hrát a kapitán Pikl mi signalizoval, že ví, kolikrát Hrobce střídaly a kolik mám nastavit," posteskl si po zápase hlavní arbitr Antonín Suchánek s tím, že ho opravdu netěšilo Slavíka vyloučit.

Jisté je, že minimálně v příštím zápase v Neštěmicích Martin v brance Modlan nenastoupí.

Ve vyrovnaném a pro diváka pohledném zápase byli hosté fotbalovějším týmem, ale domácí si vytvářeli nebezpečnější šance. Bohužel ty úplně největší nedokázali proměnit.

Drbat hlavu si mohou Jan Vavrinec a Radek Kupka. Oba se v první půli řítili sami na brankáře Sailera, ale branku dát nedokázali. Vavrinec trefil jen brankáře hostí, Kupka ho sice přehodil, ale zároveň přestřelil i brankovou konstrukci. Přesto šli do vedení domácí, vyražený míč poslal do sítě Ludík.

Hned z výkopu předvedly Hrobce vydařenou akci, na jejímž konci stála Kalova úžasná trefa, na kterou ani exligový brankář Slavík nedokázal zareagovat. V závěru první půle rozehrál.

Silně oslabený tým domácích držel krok s podzimním lídrem až do 70. minuty. Po ní přišly dvě hrubé chyby v domácí obraně a rázem to bylo 1:3.

Přesto se zdecimovaný Baník dokázal zmobilizovat a pět minut před koncem nádherným angličanem vykřesal naději Kupka. Jenomže stejně jako v první půli hosté odpověděli okamžitě. Rychlý brejk dotáhnul do konce střídající Mikas, čímž osud Modlan definitivně zpečetil.

Baník Modlany - SK Hrobce 2:4 (1:1)Branky: 15. Ludík, 86. Kupka 16. a 72. Kala, 74. a 87. Mikas. Rozhodčí: Suchánek Průša, Živnůstka. ŽK: 2:6. ČK: 90. + 2 Slavík. Diváci: 60.