O jedinou branku utkání se zasloužili bratři Vavrincové již v 8. minutě. Po přesném dvacetimetrovém pasu Tomáše se nemýlil Jan. Opět se ukázalo, jak je důležité míti v mužstvu „Kocoury”, což je přezdívka obou Vavrinců. O čtyři minuty později mohl Jan Vavrinec náskok pojistit. Hlavou lízl dlouhý aut z dílny Marka Kloce, míči v cestě do sítě stála tyčka. Hosté, byť oslabení o čtyři hráče vyloučené v předchozím zápase, předváděli dobrý kombinační fotbal. Ovšem na dobře pracující obranný val domácích hledali recept jen stěží.

Vůbec nejblíže gólu byl Litvínov po několika předchozích náznacích v 19. minutě, kdy hlavičku Poláka vykopával domácí kapitán Salák z prázdné branky. Na druhé straně se do šance dostal ve 24. minutě Jakub Ruda po akci Klíského, ale na gólmana Svobodu nevyzrál. Těsně před koncem první půle se zaskvěl domácí brankář Brejcha, když krásnou střelu Poláka vytáhl na roh.

I ve druhém dějství měli opticky více ze hry hosté, ovšem vytvořili si jen jedinou vážnější šanci. V 60. minutě Brejcha podruhé skvěle vychytal Poláka. Aktivitu Tomáše Heřmana mohl v 72. minutě zúročit Ruda, ale v rozhodující chvíli mu míč nesednul a skončil vedle litvínovské svatyně. O možnost závěrečného tlaku se Litvínov připravil svojí nediscíplinovaností. V 76. minutě předvedl Khaur ukázkový šlapák na Tomáše Vavrince a po druhé žluté kartě šel předčasně do sprch. Je paradoxní, že tento hráč nastoupil poprvé po čtyřzápasovém trestu za podobné provinění. O tři minuty později ho následoval David Macko, který si v přerušené hře nevybíravě vyšlápnul na brankáře Brejchu. „Vypadám jak po hospodské rvačce,” ukazoval po zápase domácí gólman krvavý šrám po okem. Hosté se i v dvojnásobném oslabení snažili o vyrovnání, ale největší šanci si vypracovali v závěru utkání domácí. Po akci Tomáše Vavrince v 84. minutě pálil z otočky hrající trenér Heřman těsně vedle levé tyče Svobodovy branky.

„Byl to nejkvalitnější tým, který tady na podzim hrál. Ani značné oslabení se na jejich hře neprojevilo,” pochválil hosty Pavel Fořt, prezident Baníku Modlany. Jeho hráči pokračují v sérii utkání bez prohry, kterou natáhly už na pět zápasů. Potvrdit tento trend budou chtít v posledním podzimním kole na hřišti Lovochemie Lovosice, kde nastoupí v sobotu od 10.15 hodin. Baník je nyní v tabulce na předposledním místě.

TJ Baník Modlany - FK Litvínov 1:0 (1:0). Branka: 8. J. Vavrinec. Modlany: Brejcha - Salák, Pechar, Ruda (92. Formánek), Kloc, T. Vavrinec, J. Vavrinec, Janota, Memeti, Klíský (46. Heřman), Paseka (64. Kupka). Litvínov: Svoboda - Košťál, Liška, Khaur, Buchl (67. Orlt), Macko, Stožický, Pešek (80. Dvořák), Polák, Vaculík (38. Batelka), Tichý.

Autor: Roman Nešetřil