Trenér Modlan Miloslav Pohl vidí celou řadu objektivních příčin jarního tápání. Hlavní prý je nepodařená zimní příprava. „Chodili jsme v malém počtu, zápasy jsme hráli pokaždé v jiném složení. Na hřišti se to teď projevuje, okolo 60. minuty odcházíme fyzicky. A protože nemámekým střídat, dopadá to špatně.“
V úterý už ale bylo po hodině hry dávno rozhodnuto, tou dobou Štětí vedlo 4:0. Zápas nakonec vyhrálo 4:1 a vedoucímu Mostu se přiblížilo na tři body.

Pohl uznal kvality soupeře. „Štětí bylo hodně kvalitní. Bylo pohyblivější, silnější na míči. Za 10 minut nám dalo tři góly a bylo po zápase. Vyhrálo u nás naprosto zaslouženě.“

Baník se po zbytek jara bude snažit vyhrabat ze srabu, ve kterém se vinou různých okolností nachází. O nevydařené zimní přípravě řeč už byla, Modlanské navíc trápí několik zraněných, ke kterým se navíc přidali ti, kteří nemohli do hry zasáhnout vinou pracovních povinností. „A ještě jsme měli mimo vykartovaného Šípka,“ přidává Pohl.

V Modlanech zkrátka není podzimní pohoda, v tabulce se ale Baník stále drží ve špičce, aktuálně mu patří čtvrtá pozice. Osmý smíšený tým Horního Jiřetína a Litvínova má ale na čtvrtou příčku pouze čtyřbodovou ztrátu. „Bojujeme s tím vším, jak jen se dá. Anglický týden jsme nezvládli, tak snad zabereme příště,“ věří kouč Baníku.

V neděli jedou Modlany do Modré (17). Štětí bude hrát také venku, už v sobotu od 15 hodin se představí na hřišti nevyzpytatelné Bíliny.