V samotném závěru pak „Kocour“ předvedl nevídaný zkrat. Při bezvýznamném autu uprostřed hřiště se pustil do strkanice s Tichým, na jejímž konci mlaskla pravá česká facka přes ústa hráče hostí. Zatímco Tichý uviděl žlutou kartu, Vavrincovi se po zásluze začervenalo. Jelikož rozhodčí kvalifikoval přestupek jako napadení bez míče, čeká jej trest nejméně na šest zápasů. To je při současných modlanských problémech se sestavou od jednoho z klíčových hráčů opravdu facka za všechny peníze. Mladí hráči Baníku se tak zatím starají o zvláštní bilanci na domácí půdě. Všechna tři utkání zatím jednak skončila nerozhodně, a zároveň pokaždé uviděl domácí hráč červenou kartu.

„Ještě, že máme vynikající dorost, z jehož kádru zatím tyto ztráty doplňujeme,“ poznamenal po zápase asistent trenéra Miroslav Janota. Trenérské dvojici ještě před utkáním přibyl další hráč na marodku. Problémy s kotníkem vyřadily Perglera, který se zabydlel v základní sestavě. V kádru jej nahradil další z dorostenců Martin Baláž. Jeho výkon nijak neoslnil a tak do druhé půle na místo něho vyběhl na trávník sedmnáctiletý Zdeněk Čutík. V obraně předvedl několik výborných zákroků, poté co jej zkušenější spoluhráči občas nechali na holičkách.

Další modlanské střídání zapříčinila humorná chyba rozhodčího Roháče. Ten po ostrém zákroku Pokorného nechal správně hostům výhodu a když se po přerušení rozhodl potrestat viníka, ukázal žlutou kartu zcela nevinnému Kupkovi. Navrátilce do sestavy, kterému zrovna vypršel třízápasový trest za oplácení, tím rozhodil natolik, že raději požádal o vystřídání. Na trávník se místo něho dostal syn asistenta Miroslav Janota mladší.

Kromě již zmíněné Vavrincovy hlavičky si obě mužstva vypracovala několik slušnějších příležitostí, ale koncovka byla žalostná. „Nejlepšími hráči byli brankáři, jsem rád, že se Brejchovi první zápas v našem dresu vydařil. Největším pozitivem je pro nás to, že jsme poprvé v krajském přeboru neinkasovali,“ zhodnotil utkání hrající trenér Modlan Tomáš Heřman.
Již teď si může lámat hlavu s tím, jak poskládá sestavu pro další kolo, ve kterém Baník hraje na hřišti dalšího nováčka soutěže. Utkání ve Strupčicích začíná v sobotu 24. září v 16.30. O dvě hodiny dříve vyjíždí z Modlan jako na všechny venkovní zápasy autobus.

TJ Baník Modlany - SK Mondi Štětí 0:0. ŽK: 66. Kupka - 34. Šimral, 76. Rejman, 89. Tichý. ČK: 89. J. Vavrinec. Modlany: Brejcha - Salák, Pokorný (89. Klíský), Paroulek, Kloc, Memeti, J. Vavrinec, Baláž (46. Čutík), Heřman, Kupka (74. Janota ml.), Paseka.

Autor: Roman Nešetřil