Na začátku střetnutí přivítala obě mužstva krásná duha, kterou vystřídalo sluníčko, ale také silný vítr. Během přestávky a na začátku druhého poločasu se nad Srbicemi přehnala průtrž mračen. Kapky deště smíšené se sněhovými vločkami doslova zbičovali jak hráče, tak diváky. S nástrahami počasí se daleko lépe vyrovnali domácí.

BRANKA V ÚVODU SRBICÍM POMOHLA

Hned v 7. minutě vyslal jedovatou střelu na Slavíka Lipert. Zkušený brankář kluzký míč neudržel a nabíhající Švábenský pohodlně otevřel skóre. „Ta branka nám hodně pomohla. Uklidnili jsme se a byli lepším celkem," říká Pavel Verbíř mladší, hráč srbického Sokola.

Po necelé půlhodině zvýšil na rozdíl dvou branek krásnou střelou z hranice šestnáctky Jelen a poločasový zmar Baníku dokonal právě Verbíř, který se v 39. minutě prohnal zkoprnělou obranou Baníku a zavěsil. „Že jsem dal Slavíkovi gól? Potěší, když dáte branku gólmanovi, který chytal ligu, ale nepřeceňoval bych to," usmívá se hrdina inkriminovaného okamžiku.

Modlany se i přes láteření trenéra Pohla snažily stereotypně nakopávat dlouhé balony dopředu. Ty jim ale stejně stereotypně silný vítr odnášel úplně jinam, než hráči Baníku zamýšleli. Exmodlanský gólman Starczewski se tak v domácí bráně příliš nezahřál. „Mně přišlo, že hosté hráli tak nějak bez zájmu," přidává Verbíř svůj postřeh.

BUDOU JEŠTĚ SILNĚJŠÍ

Ve druhé půli uzavřel skóre svojí druhou brankou domácí kapitán Jelen a Sokol mohl slavit. „Jsme moc rádi, že jsme do jara vstoupili vítězstvím. Příprava byla dlouhá, už jsme se těšili, jak budeme nahánět týmy před námi. Uvidíme, na co to bude stačit. Už za týden nás čeká těžký zápas v Bílině, i tam se ale budeme snažit na sto procent uspět," slibuje nejmladší z rodu Verbířů.

Podle něho budou Srbice ještě silnější. „Hlavně po uzdravení Egrta, Stibora a Opaty bude v týmu ještě větší konkurence, zdravá konkurence. Prospěje nám!"

Sokol Srbice - Baník Modlany 4:0 (3:0)branky: Karel Jelen 2, Švábenský, Verbíř ml.