„Podali jsme jeden z nejhorších výkonů na jaře, možná úplně nejhorší. Když to srovnám s tím, co jsme předvedli před týdnem v Křešicích, kde jsme vyhráli 1:0, tak vidím velký rozdíl," byl po vítězném utkání kritický.

„Sice jsme v první půli vedli, soupeř ale před přestávku vyrovnal. Ten první poločas nebyl z naší strany dobrý. Hned zkraje druhé půle se nám povedlo dát druhou branku, to nás uklidnilo. Pak přišla pětiminutovka, kdy nás hosté přehrávali, ale závěr jsme si už pohlídali, navíc jsme přidali třetí branku. Celkově ale ten zápas nebyl podle našich představ," shrnul střetnutí s Českou Kamenicí oldřichovský Jan Voráček.

S průběžnou čtvrtou figuru panuje v Oldřichově spokojenost. „Jsme nováček, čtvrtá příčka je super. Postup? My se nikam netlačíme. Před nedávnem chtěl hrát Duchcov za každou cenu kraj, podařilo se mu do něj postoupit, teď je ale v naší soutěži na poslední příčce. Takhle dopadnout nechceme," tvrdí Matouš, jenž i v téměř padesáti letech čas od času naskočí do hry jako výpomoc. I proti České Kamenici čtvrt hodiny před koncem střídal. „Já mám do fotbalu pořád velkou chuť. Za áčko ale chodím střídat, jen když je úzká lavička. Jinak hraju za béčko," říká Matouš, jinak učitel na ZŠ Bílá cesta.

„Za poslední dobu jsme ale omladili. Přišli tam kluci z Litvínova, mládí je cítit. Pak tam ještě jsou Matouš, Vaník nebo Sláma, první dva ale chodí spíš za béčko, jen Jarda Sláma, kterému je přes padesát let, má pořád vysokou výkonnost i na I. A třídu," smeká Voráček pomyslný klobouk.

Oldřichov zažívá dobré časy. O áčku již řeč byla, béčko vede okresní přebor. „Teď se daří, fotbal nás baví. Jsme spokojeni," usmívá se Voráček.

TJ Oldřichov – FK Česká Kamenice 3:1 (1:1). Branky: 46. a 81. Hrubý, 22. Konečný – 41. Mach. Rozhodčí: Rouček – Sedláček, Kuriljak. ŽK: 2:2. Diváci: 30.