Plány na senzační úspěch Severočechů vzaly za své už po třech minutách, kdy hosty poslal do vedení Bakoš. Do přestávky stihli Plzeňští zásluhou stejného hráče a Petrželi přidat ještě další dvě branky a bylo vymalováno.

Po přestávce byl na teplických Stínadlech k vidění ofenzivní fotbal, ale také festival zahozených šancí. V 70. minutě už Ústečané křičeli gól, když Krbeček uklidil míč do branky, jenže rozhodčí už dříve přerušil hru. V 82. minutě se počtvrté prosadili hosté poté, co vyšachovali unavenou a otevřenou obranu domácích. Na konci pohledné akce byl Bystroň. Poslední hřebíček do ústecké rakve přidal v 90. minutě Ďuriš.

22. kolo první fotbalové ligy:

FK Ústí nad Labem – FC Viktoria Plzeň 0:5 (0:3)

Branky: 3. a 40. Bakoš, 45.+1 Petržela, 82. Bystroň, 90. Ďuriš. Rozhodčí: Adámek – Slavík, Santarius. Bez ŽK. Diváci: 2114.

Sestavy:

Ústí n.L.: Vorel – Dreksa (83. Hyčka), Polák, Valenta, Dvořák – Stožický, Doležal (59. Volek), Vrtělka, Martykán, Jindráček – Krbeček. Trenér: Habanec.

Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Neuwirth, Bystroň (85. Brezinský), Jiráček – Trapp, Horváth – Petržela, Kolář, Rezek (71. Fillo) – Bakoš (57. Ďuriš). Trenér: Vrba.