Hlavní rozhodčí Janeček předvedl podle domácích hlavně ve druhém poločase parodii na rozhodování utkání. Už v prvním poločase se pakoval ze hřiště jak domácí záložník Tonda Čapek, tak Watzka z Krupky. „To byla asi jasná červená, trochu jsme se tam postrčili. Pomezní hlavnímu říkal, že to může nechat být, nebo nás oba vyhodit. A on se přiklonil ke druhé variantě. Ale to, co s námi provedl po změně stran, bylo prostě strašné," sdělil Deníku naštvaný hrající trenér Modré Antonín Čapek.

Ve druhé půli přišla druhá červená karta pro Tomáše Fichtnera za simulování. Následně se klidil pod sprchy i brankář Kratochvíl. První žlutá za řečnění, druhá za zakopnutí míče. Do branky musel kapitán Podolský. Sudí Janeček pak rozběsnil domácí doběla odpískanou penaltou, která byla podle všech z Modré vymyšlená. „V tu chvíli na hřišti vlétli naši diváci a honili sudího po hřišti. Penalta se kopala až za čtvrt hodiny. Hned poté sudí duel ukončil, i když měl nastavovat," prozradil Podolský.

Ve fotbale už jsem zažil hodně „zářezů". Ale tohle tomu všemu nasadilo korunu," naštvaně pravil stoper Modré Kamil Podolský, který musel dochytat zápas za vyloučeného brankáře Kratochvíla.

Jak vypjatý zápas viděl sekretář TJ Krupka Jiří Penc? „Byl to hodně vyhecovaný zápas. Rozhodčí rozdal čtyři červené karty. První byla po vzájemné potyčce Čapka s Watzkou. Čapek našeho hráče sundal, ten pak oplácel. Červenou dostal i Fichtner z Modré a pak jejich brankář za zakopnutí míče mezi diváky. Co se zápasu týče, tak my měli územní tlak, domácí hrozili z protiútoků. Po bezbrankovém prvním poločase jsme vedli po gólu Bičáka. Domácí v osmi proti deseti vyrovnali, ale pak jsme čtyři minuty před koncem dali vítěznou branku z penalty. Vstřelil jí Dominik Valenta, na kterého byl faul. Jestli to opravdu byl faul? Já byl od inkriminovaného místa 70 metrů, těžko říct. Pravdou je, že Dominik tyhle situace umí. Po zápase to bylo z domácí strany divoký, tak jak to bývá, když prohrajete gólem z penalty a máte tři vyloučené. Funkcionář Modré honil rozhodčího, diváci mu také spílali. Naši hráči se snažili odtrhnout sudí od rozdivočelých domácích. Bylo to opravdu hodně divoké," líčí Penc.

„Jsme rádi, že jsme zápas zvládli," pokračuje krupský funkcionář. "Vyhoupli jsme se na první místo, nic to ale ještě neznamená, do konce je hodně kol. Čelo tabulky je navíc vyrovnané. V příštím kole máme doma Louny, které teď porazily Blšany. Bude to těžké utkání, ale chceme potvrdit tři body z venku. Bohužel máme vykartovaného Watzku."

Modrá – Krupka 1:2 (0:0). Branky: Děmčenko – Bičák, Dominik Valenta (PK). Krupka: Prokeš – Fousek, Bikár, Denis Valenta, Bičák – Helísek, Holly, Watzka, Al-Eraidi – Tikovský, Dominik Valenta. Střídání: Ptáčník, M. Trojan, Caitaml, Zvonek, J. Trojan.