Újezdeček – První jarní zápas v nejvyšší okresní soutěži Újezdečku příliš nevyšel. Na domácím hřišti, které je známé svým neortodoxním povrchem, na kterém by si libovaly hlavně popelavé slepice, podlehl Hostomicím 0:4.

Hostomičtí fotbalisté byli po podzimu uprostřed tabulky a z klubu šly hlasy, které říkaly, že návrat do I. B třídy rozhodně není prioritou. Cíle Újezdečku jsou naopak jasné. Mužstvo trenéra Stanislava Mixy nechce sestoupit. Nepříznivý výsledek ale doyena Mixu nepotěšil. Po první půli byl přitom stav nerozhodný a domácí tým živil naděje na bodový zisk. „Hostomice sice trefily břevno, ale byla to jediná velká šance úvodní pětačtyřicetiminutovky,“ vybavuje si újezdečský fotbalista Jan Tolar. „Hned po přestávce ale byla nařízená proti nám penalta. Nutno dodat, že byla zbytečná. Netrvalo dlouho a přišla ztráta míče na půlce a Hostomice daly z brejku další gól. Dva zbývající přidaly po centrech na malé vápno. Musím uznat, že hosté byli lepší, ale výsledek 0:4 je pro nás hodně krutý,“ svěřil se Tolar.

FK Újezdeček tak čeká na jaře holý boj o přežití mezi okresní elitou. Na „popelišti“, které je raritně posledním netravnatým povrchem na Teplicku, to bude mít velmi těžké. Je k zamyšlení, proč v Újezdečku ještě nedošlo k rekultivaci sportovního areálu, když z úst starosty obce jsou rok co rok slyšet nadějná slova a přísliby.

FK Újezdeček – FK Hostomice 0:4 (0:0). Branky: Slováček 2, D. Ziegler, Fröhlich. Rozhodčí: Stráda – Váňa, Mašek.