„My měli dva minulé zápasy bez jiskry. Chtěli jsme konečně vyhrát, kvůli sobě, kvůli našim divákům, i když v tabulce už prakticky o nic nejde. Bylo tam srdíčko, hráli jsme jako jedna parta," radoval se z vítězství 2:1 trenér Proboštova Miroslav Janota.

Skóre otevřel už v 5. minutě přesnou „palicí" Záveský. Za sedm minut srovnal Stožický a začínalo se od začátku. Proboštov pak oslabilo zbytečné oslabení kanonýra Záveského. „Určitě to pro nás byla komplikace. Dokázali jsme se ale semknout a paradoxně jsme byli ve druhé půli o deseti lepší než soupeř. Fotbal má logiku. Když do toho dáte srdce, přijde i vše ostatní. V kabině jsme si říkali, že budeme zakrývat prostory, chodit do brejků. Bylo to fakt hezký, mám radost," děkoval svým svěřencům Janota za předveden výkon.

Střetnutí rozhodl v 68. minutě aktivní útočník Proboštova Josef Blažek. Domácí se v poslední půlhodině často zlobili na výroky sudího Trégra. Trenér Janota Blažka varoval před dalším zbytečným oslabením svého týmu a vybízel ho, ať se „pomstí" za nepřesné výroky sudího brankou do sítě soupeře. Josef pokyn svého trenéra splnil; ve správný čas byl na správném místě.

Ve zbylém čase Proboštov náskok i díky výbornému brankáři Račukovi uhlídal. Gólman domácího celku pak oslavil tří body na břevně své branky. „To je show, to k tomu patří, kvůli tomu se fotbal hraje," líbilo se Račukovo představení trenérovi vítězů Janotovi.

Proboštov - Litvínov 2:1 (1:1).
Branky: 5. Záveský, 68. Blažek - 12. Stožický. Rozhodčí: Trégr. ŽK: 4:2. ČK: Záveský (P). Diváci: 160. Proboštov: Račuk - Nosek, Košťál, Šváb, Sedlák - Chotěborský (Ferenc), Holubička, Meméti, Sedláček - Záveský, Blažek (Pelc).