Vysokým favoritem utkání byl Proboštov a už po pár minutách bylo jasno, že se žádné překvapení konat nebude. Rychlé góly Pelce a Záveského však domácí celek poněkud uspaly. Do poločasu sice ještě trefil Blažek, který šel na hřiště za zraněného Záveského, kouč Bičovský ale nemohl být příliš spokojený. Jeho svěřenci opět zahodili celou řadu šancí. Zvláště ve druhém poločase byl tento nedostatek markantní. Proboštovští si vytvářeli výtečné střelecké příležitosti, téměř pokaždé je ale trestuhodně promrhali. Jen Holubička selhal nejméně třikrát. Postoloprty v první půli bojovaly. Po přestávce už ale odpadly a jejich hráči často zkoprněle přihlíželi šancím domácích. V závěru utkání za stavu 5:0 se Postoloprtští dočkali branky, když z penalty skóroval Zicha.

„První poločas ušel, pak se ale hráči uspokojili a za stavu 3:0 neodevzdali, co měli. Mohlo to být klidně 12:0, odpovídalo by to průběhu hry. Kluci ale k šancím přistupují laxně. Čím to je? Vše je v hlavě. Na tréninku střelbu pilujeme, ale pak přijde zápas a vše je jinak, z hráčů se stávají spalovači šancí," krčí rameny Hynek Chalupník, manažer TJ Proboštov. Kdo se mu v sobotním utkání nejvíc líbil? „Charles Uka. Je to takový bojovník, jeho doménou je špinavá práce. Nedává moc gólů. Před týdnem se sice trefil ve Spořicích, ale tentokrát mu to nevyšlo."

TJ Proboštov – FK Postoloprty 5:1 (3:0). Branky: Pelc, Záveský, Blažek, Sedlák, Kulhánek – Zicha. Rozhodčí: Sejkora. ŽK: 1:2. Diváci: 170. Proboštov: Račuk (46. Lee) – Nosek (75. Šváb), Fork, Váňa, Sedlák – Uka, Kočí, Holubička, Pelc – Záveský, (25. Blažek), Kulhánek.