Vše odstartovala správně nařízená penalta, kterou v 74. minutě s jistotou proměnil hostující Černohorský. Když o čtyři minuty později zvýšil Kabát na 0:2, zdálo se být vymalováno.

To potvrdil i asistent domácího trenéra Jiří Jarolímek. "Po první brance jsem doufal v to, že to ještě dokážeme zvrátit, za stavu 0:2 už jsem tomu přestával věřit," řekl po zápase muž, kterému nikdo neřekne jinak, než Kelim.

Jenže mladíci v modrém dresu se jen tak nevzdávají. Jiskřičku naděje vykřesal sedmi minut před koncem po rychlé akci Kalabza. Minutu před závěrečným hvizdem pak nekompromisně vyrovnal Korál. Hned po své trefě běžel k rohovému praporku, kde přijal ovace od svých spoluhráců Uky a Chabra, kteří už byli v roli diváků.

Ještě v poslední minutě měli domácí velkou šanci, ale neproměnili a tak se o druhý bod kopaly penalty. Ty se protáhly až na osm sérií a opět v nich uspěl Proboštov.

"Zaplaťpánbůh, jsou to hodně cenné dva body. Kluci se přesvědčili, že otočit se dá i zdánlivě ztracený zápas. Za nezměrnou bojovnost je musím jenom pochválit," zářil Jarolímek.

TJ Proboštov - ČSAD Libouchec 3:2 p.p. (0:0)branky: 83. Kalabza, 89. Korál - 74. Černohorský (pen.), 78. Kabát. Rozhodčí: Cvachoušek - Hanzal, Svoboda. ŽK: 1:2, 120 diváků.