„My měli v této sezoně za hlavní cíl postup do krajského přeboru. To jsme zvládli, v poháru jsme ale také chtěli vyhrát. Je škoda, že jsem prohráli. Ale i tak je pro nás účast ve finále úspěchem," říká Jakub Pelc, záložník TJ Proboštov.

Jeho tým držel s o třídu výše hrajícím soupeřem dlouhou dobu krok. „Bylo to vyrovnaný, měli jsme dokonce pár pěkných šancí. Bohužel jsme je nedali a ve 24. minutě jsem po rohu inkasovali," líčí Pelc průběh zápasu. Podle trenéra Litvínova Jirky právě tato branka rozhodla. „Bylo to o prvním gólu," myslí si.

Ve druhé půli se Proboštov pokoušel vyrovnat. Svou snahu přetavil ale pouze v nastřelené břevno. „Místo vyrovnání jsme dostali druhou branku, zase z rohu. To nás položilo, udělali jsme dvě chyby a bylo hotovo. Byli jsme zvyklí pořád vyhrávat, teď ale musíme před soupeřem smeknout. Přišel mi víc běhavější, v sestavě měl mladý kluky," vysekl Pelc Litvínovu pochvalu.

Kouč Proboštova Přemysl Bičovský konstatoval, že jeho tým prohrál zaslouženě. Mrzely ho ale nevyužité šance. „To je naše celoroční slabost. V posledních zápasech jsme s tím měli obrovské potíže," přiznal Jakub Pelc. Proboštov čeká v sobotu od 14 hodin poslední soutěžní zápas s Ervěnicemi, poté bude mít tým volno. 23. června ale odehraje doma přátelské utkání proti FK Teplice.

TJ Proboštov – FK Litvínov 0:4 (0:1). Branky: 24. Režný, 56. Košler, 69. Horský, 82. Kešner. Diváci: 300. Proboštov: Račuk – Nosek, Bílý, Šváb, Sedlák – Uka, Holub, Kočí, Pelc – Kulhánek, Záveský. Střídali: Ferenc, Blažek, Hlinka. FK
Litvínov: Valeš – Havlík (45. Košler), Miroslav Svoboda, Šafránek, Khaur – Horský, Severa (68. Polomský), Kešner, Tichý – Stožický, Režný (80. Cholenský).