Domácí fotbalisté byli nakonec v ne příliš pohledném utkání šťastnější, svoji v podstatě jedinou velkou příležitost využili dokonale. Na začátku akce byl Sedláček, který vybojoval u brankové čáry ztracený míč, našel Kočího a jeho centr nechala obrana hostí projít k úplně volnému Baranovi. Ten nezaváhal. Hosté měli tisíciprocentní tutovku asi osm minut před koncem, když šli dva sami na Račuka, ten ale skvěle vyběhl a předvedl proti Stejskalovi famózní zákrok.

V posledních třech minutách se do útoku zapojil i brankář hostí Michovský, který předvedl famózní kličkovanou, když od postranní čáry pronikl až do vápna přes tři obránce a dobře nacentroval. Ke gólu to ale nevedlo.

Proboštov uhrál potřebné body a zachránil se. Zápas poznamenala nepřízeň počasí, kvůli bouřce a přívalovému dešti se začátek posunul o půl hodiny, terén byl silně podmáčený a počasí také odradilo diváky.

„Naše mužstvo za celý zápas moc míčů mezi tři tyče soupeře neposlalo. Několikrát to zkusilo z větší dálky, ale chtělo to přesnější mušku. Určitý tlak jsme si vypracovali až ke konci zápasu, ale ani to na vyrovnání nestačilo.

Domácí se po vítězství zařadili ke 40 bodovým, což jim zaručuje účast v krajském přeboru i v příštím roce. Sezóna pro nás ještě ale nekončí. V sobotu 27. června nás čeká v Roudnici nad Labem velké finále Severočeského poháru, ve kterém se střetneme s Postoloprty," prozradil sekretář SK Štětí Milan Plíšek.

Proboštov - Štětí 1:0

•Branka: Baran, ŽK 1:2, poločas 0:0, r. Trégr, 50.
•Štětí: Michovský – Tichý, Šmidrkal, Tůma, Ransdorf – Kucler, Šimral, Malák, Matuszewski (60. Poráč) – Slanička, Stejskal.