Domácím přinesla výhru hlavně úvodní půlhodina – jasnou převahu proměnili během prvních osmnácti minut v góly Litsingi a Nivaldo, pár vteřin před koncem snížil po skrumáží Škoda.Pro Severočechy to byla opožděná domácí premiéra. Důvod odkladu si diváci připoměli ještě před začátkem zápasu. Stadion zmlkl při vzpomínce na Františka Hrdličku, který jako ředitel vyvedl Teplice ze třetí ligy zpět na výsluní a před dvěma týdny náhle zemřel.

Minutu ticha ale vzápětí vystřídala pořádná vřava. Slavie nedokázala navázat na suverenitu předchozích zápasů, zatímco Tepličtí se předháněli v nápaditých akcích. A ve 12. minutě šli do vedení. Po Krobově centru vyšachovali Mahmutovič s Litsingim kompletní obranu Slavie a konžský střelec zblízka překonal Hrubeše.

VIDEO ZE STÍNADEL ZDE

Slavie v úvodu směrem dozadu vůbec nestíhala. Za dalších pět minut se uvolnil na pravém rohu šestnáctky Nivaldo, odolal pokušení spadnout přes nohu chybujícího Baéze a jeho střela díky teči stopera Bílka zapadla do sítě. Stoper Lüftner se pak při brejku dostal až na hrot a jeho rána jen těsně přelétla horní růžek branky.

Trenér Slavie Miroslav Beránek se na převahu Teplic vydržel dívat jen půl hodiny, než stáhl prakticky neviditelného útočníka Balaje. Změna pomohla, jeho tým dokázal hru vyrovnat, jenže si vypracoval jediný záblesk šance: Juhar se dostal k vyboxovanému míči, ale vrátil ho jen do náruče brankáře Grigara.

Po přestávce se už nehrál zdaleka tak ofenzivní fotbal jako v první půlhodině. Tepličtí bez větších potíží drželi hru daleko od své branky a ještě dál zaměstnávali obranu soupeře. Změna přišla až pár sekund před koncem – Škoda vybojoval brejkem roh, po němž se sám dokázal prosadit v nepřehledné skrumáži.

4. kolo první fotbalové ligy:

Teplice – Slavia Praha 2:1 (2:0)

Branky: 12. Litsingi, 18. Nivaldo – 90.+3 Škoda. Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Černý. ŽK: Litsingi, Mahmutovič – Baéz, Kodr. Diváci: 8680.

Sestavy:

Teplice: Grigar – Matula, Lüftner, Jablonský, Krob – Takács, Ljevakovič – Vůch (83. Vondrášek), Litsingi (90. Salami), Nivaldo – Mahmutovič (62. Táborský). Trenér: Ščasný.

Slavia: Hrubeš – Nitrianský, Bílek, Kodr, Juhar – Vukadinovič (62. Piták), Baéz (78. Diop), Černý, Zmrhal – Balaj (30. Boudjemaa) – Škoda. Trenér: Beránek.