„Úplně spokojení být nemůžeme. Zápasu chyběla branka z naší strany, to nás mrzí. Ve druhé půli jsme si vytvořili podle mě tři gólovky, ale bohužel se ani jedna neujala," litoval ztrátu dvou domácích bodů trenér Sklářů Daniel Šmejkal.

Jeho svěřenci byli v prvním poločase pasivní, těžko se dostávali do tempa. Díky skvělému brankáři Divišovi přečkali největší šanci Ostravanů, ve které se ocitl Granečný. Po obrátce zabrali, útočník David Vaněček ale své příležitosti nedokázal i vinou nepřízně fortuny proměnit; poprvé ho zastavila tyčka, podruhé z brankové čáry míči zabránil v průniku do sítě obránce Fleišman.

Baníku nepomohl k výhře, která by mu pomohla z posledního místa v tabulce, ani exteplický Martin Fillo; hráči Teplic si zkušeného záložníka dokázali pohlídat a všechny jeho snahy o ofenzivní rejdy zpacifikovali. "Fillo? Chystali jsme se na celý Baník, nejen na Filla. I když je Ostrava poslední, tak má kvalitní tým," ocenil soupeře Šmejkal.

Teplice tak mají ze dvou jarních zápasů jeden bod, příště se představí v Jihlavě.

FK Teplice - FC Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: O. Berka – J. Kříž, A. Horák
ŽK: Hora, Krob, Ljevaković
Diváci: 2072

FK Teplice: Jakub Diviš – Hyčka, Čmovš, Král, Krob – Kučera, Ljevaković – Jan Rezek, Hora (78. Červenka), Trubač (82. Vošahlík) – Vaněček

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Psyché, Fleišman – Hlinka, R. Hrubý, Diop (71. de Azevedo), Granečný (65. Stáňa), Fillo (89. Jirásek) – Poznar