Asi největším smolařem zápasu byl paradoxně oslavenec Michal Doležal. Legenda teplického a nyní i modlanského fotbalu totiž slaví kulaté čtyřicátiny a před zápasem se mu kromě dárků a blahopřání od vedení klubu a spoluhráčů dostalo také mohutných ovací od diváků.

V zápase mu ale čtyřikrát skazil radost bravurním zákrokem brankář hostí Švarc. A když ho ze svojí parkety při trestném kopu ve 31. minutě Doležal překonal, zastoupil ho na brankové čáře obránce Zimola, který na poslední chvíli zasáhl hlavou.

Kromě Doležala ale pálili své stoprocentní šance i další domácí hráči. Tu asi největší ve 42. minutě Dolejška, když úplně volný přestřelil prázdnou branku.

BOD MĚL NA HLAVĚ BLAŽEK

Právě Dolejška v předposlední minutě zápasu proměnil předposlední šanci domácích. "Mohl jsem být hrdina zápasu, škoda. Za tu neproměněnou tutovku v první půli bych se nejraději neviděl," ulevil si Dolejška.

Hosté se až do konce třásli o výhru. V nastavenm čase ale střídající Petr Blažek v další tisíciprocentní šanci hlavou zamířil vedle. A tak tři body putují do Žatce.

Ten prakticky po celý zápas hrál ze zajištěné obrany a spoléhal na rychlé brejky. Taktika trenéru Chladovi vyšla, když právě první dva rychlé protiútoky do odkryté modlanské obrany znamenaly dvoubrankový náskok. V 17. minutě se trefil Hankocy a o sedm minut později Petr Klinec.

Ještě dvakrát se tři žatečtí hráči řítili sami na jednoho obránce a brankáře Slavíka. Ten ovšem svými zákroky pomohl udržet Baník až do konce ve hře. Poslední pokus hostí o brejk v polovině druhého poločasu pak efektně vyřešil výborně hrající Gutsch.

V příštím kole mohou Modlany složit reparát v okresním derby. V sobotu 26. srpna od 17 hodin nastoupí na stadionu v Krupce proti domácí Tělovýchovné jednotě.

SK Baník Modlany - FK Slavoj Žatec 1:2 (0:2)branky: 89. Dolejška - 17. Hankocy, 24. P. Klinec
Rozhodčí: Prágl - Vlašič, Krupka, ŽK: Dolejška, J. Vavrinec, Pokoš, Dragoun - F. Klinec, Mács
Baník Modlany: Slavík - Gutsch, Ludík, Dragoun, Dolejška, J. Vavrinec (74. Džuban), Šípek, Doležal, Kupka, Šedina (46. Dufek), Pokoš (74. P. Blažek)
Slavoj Žatec: Švarc - Zelinka (77. T. Hynek), Bešík (88. Mács), Wiesinger, Hassman, P. Klinec, Paul, Zimola, F. Klinec (92. Zmrhal), Hankocy, V. Hynek (80. Šimeček)