Modlany - Drtivý tlak a šance na tři zápasy, přesto nula bodů. Tak by se z pohledu domácích dal charakterizovat zápas Baníku Modlany se Slavojem Žatec.

21.8.2017

Ve druhém kole krajského přeboru vyhráli fotbalisté Žatce (zelení) na půdě Modlan.Foto: Deník / Nešetřil Roman

Asi největším smolařem zápasu byl paradoxně oslavenec Michal Doležal. Legenda teplického a nyní i modlanského fotbalu totiž slaví kulaté čtyřicátiny a před zápasem se mu kromě dárků a blahopřání od vedení klubu a spoluhráčů dostalo také mohutných ovací od diváků.

V zápase mu ale čtyřikrát skazil radost bravurním zákrokem brankář hostí Švarc. A když ho ze svojí parkety při trestném kopu ve 31. minutě Doležal překonal, zastoupil ho na brankové čáře obránce Zimola, který na poslední chvíli zasáhl hlavou.

Kromě Doležala ale pálili své stoprocentní šance i další domácí hráči. Tu asi největší ve 42. minutě Dolejška, když úplně volný přestřelil prázdnou branku.

BOD MĚL NA HLAVĚ BLAŽEK

Právě Dolejška v předposlední minutě zápasu proměnil předposlední šanci domácích. "Mohl jsem být hrdina zápasu, škoda. Za tu neproměněnou tutovku v první půli bych se nejraději neviděl," ulevil si Dolejška.

Hosté se až do konce třásli o výhru. V nastavenm čase ale střídající Petr Blažek v další tisíciprocentní šanci hlavou zamířil vedle. A tak tři body putují do Žatce.

Ten prakticky po celý zápas hrál ze zajištěné obrany a spoléhal na rychlé brejky. Taktika trenéru Chladovi vyšla, když právě první dva rychlé protiútoky do odkryté modlanské obrany znamenaly dvoubrankový náskok. V 17. minutě se trefil Hankocy a o sedm minut později Petr Klinec.

Ještě dvakrát se tři žatečtí hráči řítili sami na jednoho obránce a brankáře Slavíka. Ten ovšem svými zákroky pomohl udržet Baník až do konce ve hře. Poslední pokus hostí o brejk v polovině druhého poločasu pak efektně vyřešil výborně hrající Gutsch.

V příštím kole mohou Modlany složit reparát v okresním derby. V sobotu 26. srpna od 17 hodin nastoupí na stadionu v Krupce proti domácí Tělovýchovné jednotě.

SK Baník Modlany - FK Slavoj Žatec 1:2 (0:2)branky: 89. Dolejška - 17. Hankocy, 24. P. Klinec
Rozhodčí: Prágl - Vlašič, Krupka, ŽK: Dolejška, J. Vavrinec, Pokoš, Dragoun - F. Klinec, Mács
Baník Modlany: Slavík - Gutsch, Ludík, Dragoun, Dolejška, J. Vavrinec (74. Džuban), Šípek, Doležal, Kupka, Šedina (46. Dufek), Pokoš (74. P. Blažek)
Slavoj Žatec: Švarc - Zelinka (77. T. Hynek), Bešík (88. Mács), Wiesinger, Hassman, P. Klinec, Paul, Zimola, F. Klinec (92. Zmrhal), Hankocy, V. Hynek (80. Šimeček)

Autor: Roman Nešetřil

21.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Policie hledá svědky nehody, z 15. listopadu u Benešáku

Spolumajitelka řepnického útulku Jana Kymrová ukazuje, jak se zlepšil zdravotní stav týraného psa.
4

Týraný ovčák už má to nejhorší za sebou

Naši prvňáci: ZŠ Zabrušany a Kostomlaty pod Milešovkou

Teplicko - Každou středu vám představujeme čerstvé prvňáčky z Teplicka.

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Lyžaři z Lokomotivy vyhlížejí první sníh

Teplice /FOTOGALERIE/ -  Jak se na zimu připravují běžkaři TJ Lokomotiva Teplice?