„Ani nevím jak, ale trefilo mě to. Otočil jsem se, míč byl v brance, tak jsem se mohl běžet radovat. My ty auty trénujeme,“ popisoval vysoký sympaťák zásah z 84. minuty. Dlouhý aut Khaura našel právě jeho „palici“ a bylo vymalováno. Vilémov se ještě pokusil o tlak, vysoké centry ale Zdeněk Zacharda spolehlivě pochytal.

„Gólman nás podržel,“ děkoval Beran svému brankáři. Slova díků měl i Luger. „Zdeněk byl výborný po celý souboj s Vilémovem. Jinak to byl opravdu remízový zápas. Při tom autu se tam hráči nacpali, bylo to takové ´buď a nebo´. Naštěstí to vyšlo, ale výhra to byla opravdu šťastná.“

Srbičtí po rozpačitém začátku sbírají bod za bodem a v tabulce už jsou čtvrtí. „My jsme na začátku nehráli špatně, jen jsme nedávali góly. Ne jeden potřebujeme tak deset šancí, to je náš kámen úrazu,“ tvrdí Zacharda. „Chybí nám hrotový útočník. Nějaký zabiják, který by do branky doklepával centry,“ přiznává Luger.

A ještě jeden problém – hra na domácím hřišti. Všiml si ho Beran. „Přijde mi, že se v této sezóně na domácí umělé trávě trápíme. Před rokem to bylo na trávě, teď na umělce.“

V příštím kole jedou Srbice do Mostu, který je v pořadí třetí. „Teď máme nějakou šňůru, ale příště jedeme do Mostu, tak bych to nerad zakřikl,“ usmívá se kouč Srbic Martin Lubger. „Ten zápas budeme chtít zvládnout a potvrdit kvalitu. Skoro všichni naši hráči prošli Teplicemi, jsou hodně fotbaloví. Vidím tu velkou kvalitu,“ říká Zacharda.

Srbice – Vilémov 1:0 (0:0). Branka: 84. Beran. Rozhodčí: Šmíd – Doubek, Vacek. ŽK: 3:2. Diváci: 100.