„Hodnocení není pozitivní. Otevřeli jsme střed pole a udělali taktickou chybu v době, kdy jsme měli o jednoho hráče navíc. Góly ze standardky už patří k fotbalu, ale problémem byla ta taktická chyba,“ vztekal se teplický obránce Jan Krob.

Skláři chtěli před domácími diváky potvrdit překvapivé vítězství z Liberce. Při absenci Hyčky a Ljevakoviće trenér Šmejkal do hry od začátku poslal mladičkého Žitného a také veterána Rezka, v útoku dostal před Červenou příležitost Vaněček. První vyloženou příležitost měl sice jeho tým, Hora z voleje těsně minul, největší šance na úspěch ale vykazovala Valentova prudká hlavička k tyči. Při ní se zaskvěl exboleslavský brankář Jakub Diviš, když ji tygřím skokem vytěsnil mimo své branky. Mladá Boleslav měla míč častěji na svých kopačkách, přeci jen bylo znát, že ještě nemá záchranu v kapse.


V 56. minutě předvedly Teplice parádní akci, na jejímž konci byl Žitný. Placírkou rozvlnil mladoboleslavskou síť, po brejku mu parádně nabil zkušený Rezek. Byla to už třetí jarní branka Patrika Žitného. Vedení Sklářů bylo zaslouženého, do druhé půle totiž vtrhli jako polití živou vodou.


Pojišťovací gól už ale přidat nedokázali, a když sudí Julínek vyloučil po druhé žluté kartě Šušnjara, bývalého hráče Teplic, zdálo se být přesto o výsledku rozhodnuto. Hosté však z ojedinělé strandarky srovnali. Po rohovém kopu se sice Takács s Komličenkem srazili ve výskoku hlavami, druhý jmenovaný ale dopravil míč do sítě – 1:1.

Poslední šanci měl útočník Severočechů Vaněček, jeho prudká a pohotová střela mířila pár centimetrů nad Polačkovu branku.
„Ve druhém poločase to bylo nahoru dolů a remíza je zasloužená. To, že jsme dali gól v deseti, je paradox,“ culil se Laco Takács.