První poločas moc šancí ani na jedné straně nenabídl, Zbrojovka se prokombinovala ke střele Miloše Kratochvíla, ale domácí záložník přestřelil. Na druhé straně zahrozil hlavičkou po rohovém kopu Martin Fillo, ale rovněž bez úspěchu, nepřesně střílel rovně David Vaněček.

Klíčové momenty první půle přišly krátce před pauzou, kdy se útočník Francis Koné dvakrát nesmyslně prohřešil. Nejprve zakopl míč v přerušené hře, hned nato strčil u postranní čáry do soupeře a po dvou žlutých kartách putoval ze hřiště.

Teplice porazily Slovácko 3:0.
FOTO: Slovácko setřásl dvěma góly Vaněček. Teplice - Slovácko 3:0

Zbrojovce ve druhé půli vyloučení paradoxně spíš pomohlo a tlačila se do ofenzivy. Trenér Roman Pivarník poslal na hřiště k ligové premiéře i osmnáctiletého útočníka Martina Zikla, který svojí dravostí rozhýbával sevřenou hostující obranu.

Kýžený gólový efekt ale přišel až s příchodem útočníka Michala Škody, kterému stačila přibližně minuta na hřišti, aby těsně před koncem nádhernou ránou do horního rohu branky skóroval.

Tepličtí toho na jihu Moravy příliš nepředvedly. Opět měly problémy dostat se do zakončení, jejich útoky byly velmi kostrbaté.

Za týden hostí Skláři Plzeň. Hrát se bude v neděli od 15 hodin.

Zbrojovka Brno – Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 87. Škoda.
Rozhodčí: Jílek – Kotík, Kubr.
ŽK: Koné, Pilík, Gomes – Fillo, Šušnjar. 
ČK: 41. Koné.
Diváci: 3218.
Zbrojovka: Melichárek – Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil, Kratochvíl, Polák (79. Sedlák), Fortes (61. Zikl), Pilík (86. Škoda), Lutonský, Koné.
Teplice: Diviš – Šušnjar, Soungole (55. Trubač), Jeřábek, Krob, Fillo, Král (87. Červenka), Kučera, Vondrášek, Rezek, Vaněček.

Pohár FAČR žen: Teplice - Čáslav 1:3
Teplické ženy budou po podzimu první