Ve čtvrtek okolo půl jedenácté začali „žlutomodří“ první trénink letního drilu. Trenér Daniel Šmejkal měl k dispozici několik navrátilců z hostování, například nejlepšího střelce Juniorské ligy Dominika Šupa z Varnsdorfu, a také dvě posily; defenzivní možnosti rozšíří stoper Jan Hošek, který už na Stínadlech působil, záložní řadu zkvalitní estonský reprezentant Siim Luts, jenž přišel z vršovického Ďolíčku. Sportovní ředitel „sklářů“ Jakub Dovalil má za úkol sehnat ještě několik ofenzivních fotbalistů, posily hledá nejen v českých luzích a hájích, ale dokonce i v Africe.

„Přišel stoper a záložník. Honzu Hoška známe, už tu byl, ale nedostával moc šancí. Chceme obranu, se kterou jsme měli problémy, zesílit. Luts by měl být oživením, slibujeme si od něho zkvalitnění útočné fáze, hlavně co se týče přechodu do útoku. Ještě bychom potřebovali dva tři hráče, i kvůli tomu, že několik našich fotbalistů je ještě po zranění. Hledáme útočníka a křídlo. Měli jsme vytipované zahraniční hráče z Afriky, Balkánu nebo Pobaltí, ale zatím jsme se k tomu nepřiklonili. Není to jednoduché, aby se člověk do toho trefil,“ prozradil Dovalil na čtvrtečním srazu.Další překážkou jsou finance. Klubová kasa Severočechů není bezedná, předseda představenstva Pavel Šedlbauer nedávno navýšení rozpočtu ze strany vlastníka klubu vyloučil a přiznal, že rozpočet Teplic je v kontextu tuzemské ligy spíše podprůměrný. Dovalil se proto orientuje spíš na tuzemský trh. „Hledáme v Čechách variantu, která bude odpovídat klubovým možnostem, které rozhodně nejsou takové jako má Sparta, Slavia a Plzeň.“


Teplické „škatulata, hejbejte se“ by mohly rozjet odchody, spekuluje se o nabídkách na Krále, Vaněčka nebo Horu. „Zatím na stole není žádná lukrativní nabídka. Registrujeme ale zájem o Vaněčka, ve hře je i nějaká výměna. Od podzimu jsme s ním jednali o prodloužení smlouvy, ale zatím to nedopadlo,“ tvrdí Dovalil.

Osmý tým tabulky minulého ročníku nejvyšší soutěže absolvuje dnes fyzické testy na FTVS, v neděli se vydá na soustředění do jihočeského Písku.