Pouze bod za remízu 3:3 vezou rovněž tepličtí fotbalisté z Mladé Boleslavi. I oni měli na víc… Vedli po dvou trefách Mareše 2:0, pak ještě 3:2. Vítězství jim sebral domácí dlouhán Rolko až vyrovnávacím gólem hlavou v předposlední minutě.

„Vyzní to hodně drsně, ale horší mužstvo tu už letos ani na jaře hrát nebude,“ řekl ústecký trenér Svatopluk Habanec na adresu Českých Budějovic. „Máme teď těžký los, plný soupeřů, kteří jsou mnohem těžší než tenhle, který tu předvedl snad jednu akci. Začíná to být rozdělené tak, že budeme o záchranu bojovat s pěti šesti týmy, které jsou na podobné úrovni, a se kterými se musíme naučit získávat body,“ dodal kouč. „Ani Budějovice doma rozhodně nebudou hrát v takové ‚formě‘ jako dnes. Pro hráče je snazší zalézt, než soupeře dorazit, a na to jsme doplatili,“ dodal.

Teplický trenér Jiří Plíšek považuje remízu 3:3 za velkou ztrátu. „Je trestuhodné, že jsme o vítězství přišli. Každý bod má svoji cenu, ale toto je ztráta. Do zápasu jsme vstoupili výborně, přesně podle představ, ale pak jsme zapomněli co hrát. Začali jsme si myslet, že se nemůže nic stát a ledabyle jsme domácí pustili do tlaku,“ zlobil se Plíšek: „V poločase padala ostrá slova, po zápase to je už o tom, abychom i na té remíze našli pozitiva a hráči se z toho poučili. Na druhou stranu se tvoří nová kostra týmu a nejde ze dne na den, aby všechno fungovalo. I z takového utkání můžeme dost načerpat.“

„Je to skoro naše vítězství. Soupeře jsme sami posadili na koně, remízu beru a považuji nakonec za dobrou,“ řekl spokojený mladoboleslavský trenér Karel Stanner .

VLASTIMIL NOVOTNÝ, ČTK