V předprázdninových prověrkách Tepličtí nejprve vysoko porazili účastníka krajské soutěže Hrobce 12:1, v sobotu uhráli remízu 0:0 v prvoligové konfrontaci s Hradcem Králové.

„Teď jsme v plné přípravě, vystřídali jsme všichny hráče. Máme za sebou první zápasy a já jsem hlavně rád, že se nikdo nezranil. V prvním utkání jsme se především proběhli, ten soupeř nebyl to pravé ořechové. Proti Hradci Králové měl zápas dobrou úroveň, pro nás je trošku důležité, že jsme uhráli nulu, nedostali gól. Škoda, že jsme nevyužili šance, které však nepromněnil ani soupeř,“ řekl pro klubový web Petr Rada, trenér FK Teplice.

Už dnes se parta ze Stínadel přesouvá do nedaleké Modré na Děčínsku, kde se uskuteční také další dva testy s druholigovými týmy. Nejprve se ve středu Radova ekipa poměří s Mostem (16:00) a v pátek s nováčkem druhé něměcké bundesligy Dynamem Drážďany (18:00).

„Ještě dva tři týdny se budeme věnovat fyzičce a až pak se zaměříme na herní věci. Některé hráče znám, jiné ne. Teď se více poznáme v Modré, kde bude prostor i na nějaké pohovory. Žádný problém ale nevidím problém. Za dva zápasy na soustředění jsem rád,“ dodal teplický kouč.