„Před druhou polovinou ligy můžeme tradičně prohlásit, že máme finančně zajištěn provoz klubu i stadionu pro celý rok. Stabilita je pro nás zásadní,“ řekl klidným hlasem hned na úvod setkání s novináři první z důvodů hlavní aktér brífinku Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice.

První muž klubu promluvil rovněž o ambicích. „V tabulce jsme sedmí a pokud se budeme bavit o cílech, tak mám za to, že pod novým sportovním vedením, přestože jsme tým extra neposílili, tak jsme se výkonnostně posunuli. Po změnách by měl být klub lépe zkonsolidován a já bych byl velice rád, kdybychom se dostaly do hry o pohárovou Evropu. Přes ligu nám k ní chybí šest bodů, přes domácí pohár tři soupeři,“ ohlásil dva možné útoky Šedlbauer.

Kondiční část přípravy vyvrcholila lednovým kempem v nedalekém německém Altenbergu, herní v minulých dnech na soustředění na Kypru. „Tam jsem byl desetkrát a teď to bylo úplně nejlepší. Měli jsme výborné tréninkové zázemí, v hotelu jsme byli sami. Jinak celá příprava probíhala standardně, optimálně, počasí nám přálo, nikdo se mimo nemocného Zoubeleho nezranil, teď pouze marodí Smejkal. Příprava byla kratší, ale já jsem spokojen,“ řekl trenér teplického týmu Petr Rada.

Ten si vedle drilu chválil i kvalitní soupeře, kteří během zimy jeho svěřence prověřili. „Až na Roudnici nad Labem jsme měli soupeře přinejhorším na úrovni druhé ligy. Nejsilnějším byl polský Slask Wroclav, kdy oba týmy nastoupily v základní sestavě a my vyhráli 3:1. Výsledky přitom nebyli prioritou, tou bude až liga. Máme tady dobrou atmosféru a na start jara se těšíme,“ dodal kouč.

Ředitel klubů František Hrdlička vyvrátil mediální spekulace, že by hráči Ljevakovič a Mahmutovič měli získat české občanství. „Kvalitních cizinců tady máme hodně, teď k nim přibyl Mujagič. Nastoupit mohou tři, hrát budou ti nejlepší. O žádném českém občanství nevím. S hráči jsem mluvil na Kypru a neuvažují o tom. Byla to fáma, my nic nechystáme,“ uvedl ředitel.