Svěřenci kouče Petra Rady v utkání 10. kola první ligy vedli od 11. minuty zásluhou Rosy, čtyři minuty před koncem ale přišli o tři body, když vyrovnal Ondrášek. Tepličtí nakonec mohou být rádi alespoň za bod, v 70. minutě totiž Otepka neproměnil penaltu, když vůbec netrefil branku.

Teplice první půli jednoznačně ovládly. Jenže vstřelily jen jeden gól a jejich trenér tušil, že to nemusí stačit. „Vedení o jeden gól je hodně ošidné, já jsem to také hráčům o přestávce v šatně opakoval,“ řekl Rada.

Hosté však přesto náskok neuhlídali. Připravil je o něj gól v závěru utkání. Podle Rady mu předcházelo několik chyb, v té době prý už teplická hra hodně upadala. „Prvních dvacet minut druhého poločasu z naší strany ještě ušlo. Ale když jsme vystřídali Vachouška, tak se nám ta hra úplně rozsypala,“ připustil Rada. Přesto si myslí, že pokud tak zkušené mužstvo jako Teplice vede v 86. minutě 1:0, mělo by výsledek udržet do konce.

Trenér Českých Budějovic František Cipro po remíze s Teplicemi připustil, že úvod utkání se jeho svěřencům vůbec nepovedl. „Náš výkon v prvním poločase byl zoufalý,“ uvedl. „Viděl jsem, jak všichni mají hlavy dole. Přitom jsme se před zápasem na něčem domluvili, ale to najednou neplatilo,“ posteskl si Cipro.

10. kolo první fotbalové ligy:

SK Dynamo České Budějovice – FK Teplice 1:1 (0:1)

Branky: 86. Ondrášek – 11. Rosa. Rozhodčí: Hrubeš – Hájek, Marek. ŽK: Hudson, Klesa – Mahmutovič, Rosa. Diváci: 2371.

Sestavy:

Č. Budějovice: Křížek – Novák (46. Sandro), Lengyel, Brezinský, Machovec – Klesa, Otepka (72. Petráň), Čirkin (37. Stráský), Javorek, Hudson – Ondrášek. Trenér: Cipro.

Teplice: Grigar – Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa – Kerič (90. Zoubele), Siva, Ljevakovič, Vachoušek (72. Čajič), Stožický (82. Vondrášek)- Mahmutovič. Trenér: Rada.