Plzeňský kouč Pavel Vrba litoval, že výhra jeho týmu nebyla výraznější. „Šancí jsme na to měli dost. Místo toho, abychom závěr dohrávali v klidu a větším náskokem, tak jsme se na konci museli klepat o výsledek," připomněl Vrba, že tepličtí hráči v první minutě nastaveného času snížili, a pak ještě zahrávali rohový kop, z nějž už ale na vyrovnání nedosáhli.

„Zavinili jsme si to sami vlastní lehkovážnosti v zakončení. Spoustu akcí jsme měli rozjetých velmi dobře, ale dost jsme toho také zkazili. Hlavní ale je, že jsme po dvou zápasech, které nám výsledkově nevyšly, zabrali a bodovali naplno," uvedl Vrba, jehož tým prohrál minulou sobotu šlágr na Letné a ve středu i pohárový zápas v Jablonci.

Vrba by ale dnes byl raději za výraznější výhru. I proto, že jeho tým má stejně bodů jako Sparta a při případné vyrovnané bilanci v závěru ligy může rozhodovat i celkové skóre. „Jsme si toho vědomi, že celkové skóre třeba sehraje roli. Proto každý vstřelený gól může být dobrý. Takže škoda, že jsme dnes v zakončení nebyli úspěšnější," dodal Vrba, podle kterého se do boje i titul stále ještě mohou zapojit i Jablonec s Olomoucí. „Ale je fakt, že my se Spartou to máme teď rozehrané nejlépe," řekl plzeňský kouč.

Teplický trenér Zdeněk Ščasný o výhře Plzně mluvil jako o zaslouženém výsledku. „Plzeň má výborný tým, potvrdila to i dnes. Škoda, že jsme v první půli nedotáhli některé naše brejkové akce a sami naopak po zbytečné chybě Vondráška inkasovali. Nepochopitelný byl i druhý gól, který jsme dostali těsně po poločase. Plzeň pak mohla rozhodnout mnohem dřív, a když zápas na konci chtěla jako by kontrolovat, stačili jsme už jen snížit," uvedl Ščasný.

Cítil i částečnou křivdu poté, co asistenti rozhodčího podle něj dvakrát chybně signalizovali ofsajd a zastavili tak nadějnou akci Severočechů. „Vůbec nad tím nechci brečet. Ale přijde mi zvláštní, že rozhodčí Zelinka a jeho asistent dostali vysoké tresty poté, co v našem jarním zápase s Duklou svými výroky poškodili soupeře. Nic proti tomu nemám, ale když asistenti v našem dalším utkání se Slavií zase špatně posoudí ofsajdy v náš neprospěch, tak se nad tím nikdo nepozastaví. Ptám se tedy, kde jsou další tresty. Pak z toho vzniká divný pocit," prohlásil Ščasný.

Po prohře s Plzní jeho tým zůstává na sestupové předposlední pozici, Ščasný však zatím panice nepropadá. „Zápas v Plzni jsme brali spíš tak, že jsme mohli překvapit. Nikdo asi nemohl čekat, že tady budeme lepší. Zachraňovat se musíme v jiných zápasech," uvedl Ščasný, který dnes nenasadil klíčové záložníky Ljevakoviče s Vachouškem, aby neriskoval možné zhoršení jejich zdravotního stavu před důležitým duelem s Českými Budějovicemi.