„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme nehráli až na výjimky špatně, druhý poločas ale vůbec nebyl dobrý. Měli jsme do ní hrůzostrašný vstup, soupeř díky tomu otočil stav. Pak už to bylo vyrovnané, v závěru se nám podařilo srovnat. Ze druhé půle jsem byl zklamaný,“ neskrýval po utkání trenér Teplic Daniel Šmejkal.

Skláři rychle získali dvougólové vedení, když novou ústeckou posilu, exopavského a exostravského brankáře Vaška postupně překonali oba útočníci Červenka a Vaněček, Armě se ale ještě v prvním poločase podařilo snížit. Po obrátce využila zaváhání teplické obrany a rázem vedla. Když už se zdálo, že regionálního rivala překvapivě zdolá, těsně před závěrečným hvizdem hlavního sudího se prosadil brankou na 3:3 Soungole.

Žlutomodří v prvním poločase zkoušeli nový systém, při kterém hrají vzadu na tři obránce. Jestliže v úvodu fungoval, zkraje druhé půle se sesypal a kouč Šmejkal se po slepených gólech vrátil k variantě se čtyřmi obránci v řadě. „Chceme mít zažité tři herní systémy, abychom byli v lize variabilnější. Systém 3-4-1-2 budeme v zimě pilovat,“ potvrdil Šmejkal.

V teplické sestavě se poprvé objevil Pavel Čmovš, nová posila Sklářů. 27letý stoper odehrál po zranění celou první půli. „Já jsem rád, že se s námi zapojil na 100% do tréninkového procesu. Bylo na něm vidět, že dlouho nehrál,“ uvedl teplický trenér k Čmovšovi.  „Od začátku listopadu toho mám natrénováno až dost. Byl jsem rád, že jsem si mohl alespoň poločas zahrát, je to něco jiného než trénink,“ usmíval se Čmovš.

V sobotu od 11 hodin budou hrát Teplice další přípravné utkání v Vlašimi.

Ústí nad Labem - Teplice 3:3 (1:2)
Branky Teplic: 13. Červenka, 16. Vaněček, 90. Soungole.
Sestava Teplic:
1. poločas: Diviš - Čmovš, Ljevakovič, Král - Vondrášek, Soungole, T. Kučera, Krob - Rezek - Červenka, Vaněček.
2. poločas: Grigar - Vondrášek, Kodeš, Urma - Hyčka, Soungole, Gebert, A. Kučera - Šup, Vošahlík.