Na jaře vyhráli poprvé, naopak hosté po dalším selhání ztrácejí na nesestupové příčky už pět bodů. Hlavním hrdinou zápasu byl Bosňan Mahmutovič, který připravil dva góly a proměnil penaltu. O další branky se postarali Litsingi a Matula, čtvrtá byla vlastní.Význam zápasu podtrhovalo i to, že Budějovičtí vyrazili na sever Čech už o den dřív. V sestavě jim chybělo distancované trio Řezníček, Lengyel, Mchojan, zato nastoupili tři extepličtí hráči Benát, Hanzlík a Ježdík a na začátku se zdálo, že by to na domácí mohlo platit. Špatně kombinovali, neudrželi míč a sami se dostali několikrát pod tlak. Šanci si ale Budějovice vypracovaly jen jednu. V 11. minutě ji však Machovcovi zmařil brankář Grigar.

Pak se usmálo štěstí na Teplice. Litsingi našel napravo od vápna Mahmutoviče a vzápětí si naběhl na jeho centr a celkem snadno hlavičkoval do sítě. Severočeši skórovali z první střely na branku a vůbec poprvé od loňského listopadu v ligovém zápase vedli, vyhráno ale ještě zdaleka neměli. V 16. minutě nepříjemně střílel z přímého kopu Hora a Grigar v pádu míč jen stěží vytlačil nad břevno.

Domácí zápas dostali pod kontrolu až po půlhodině hry, kdy přešli z rozestavení se třemi obránci na klasické 4–4–2. Od té doby už drželi míč mnohem lépe, vyhrávali souboje ve středu hřiště – a převahu dokázali proměnit v další góly. V 35. minutě se protáhl znovu po pravé straně Mahmutovič a zpětnou přihrávkou našel Matulu, který poslal míč přesně pod břevno.

Mahmutovič, nejlepší teplický střelec, dělal hostům i po přestávce velké problémy. Ve 48. minutě se probil přes dva protihráče, ten druhý, Ježdík, ho poslal k zemi a sám Bosňan penaltu bezpečně proměnil. Teplice už se potom do útočení tolik nehnaly, ale stejně vedení ještě s trochou štěstí pojistily. Jindráčkův střílený centr zblokoval stoper Novák tak nešťastně, že míč tečoval přesně do protipohybu brankáře Daňka.

Jihočeši se přitom snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale na jejich střely se doslova lepila smůla. V 73. minutě si za obranu naběhl Táborský, přehodil vybíhajícího Grigara, jenže míč jenom škrtl o tyč. A na brankové konstrukci se zastavila i točená střela Hory z přímého kopu v 79. minutě.

23. kolo první fotbalové ligy:

Teplice – Č. Budějovice 4:0 (2:0).

Branky: 13. Litsingi, 35. Matula, 48. Mahmutovič z pen., 71. Novák vlastní. Rozhodčí: Matějek – Kovařík, Kříž. ŽK: Matula, Rosa, Jablonský – Novák. Diváci: 3115.

Sestavy:

Teplice: Grigar – Kaufman, Matula, Jablonský – Vondrášek, Ljevakovič (74. Janič), Vachoušek (75. Vůch), Rosa – Litsingi, Mahmutovič (81. Kerič), Jindráček. Trenér: Ščasný.

České Budějovice: Daněk – Ježdík, Novák, Machovec, Hanzlík – Javorek (61. Linhart), Benát – Klesa (55. Malakjan), Rýdel, Hora – Táborský. Trenér: Švantner.