Baník nechal na lavičce své hvězdy Lukeše, Bolfa, Zehera nebo Marka. Kouč Marko do hry poslal mladé hráče, kteří se před týdnem proti Mladé Boleslavi zasloužili o první letošní vítězství Ostravy. Teplice ještě nemohly počítat s brankářem Grigarem, jehož stále trápí svalové zranění, a také s rekonvalescenty Ljevakovičem a Vidličkou, kteří sice byli na střídačce, od samého začátku ale do hry nezasáhli. S nimi sledoval pod dekou počínání svých spoluhráčů i David Kalivoda. V základní sestavě trenéra Jiřího Plíška dostal opět příležitost dlouhodobě nevýrazný Vachoušek, tentokrát však zaujal post útočníka.

Tepličtí do hry vstoupili velmi aktivně, jakoby chtěli odčinit špatný výkon z Edenu, kde jim kožich notně vyprášila Slavia. Už ve 40. sekundě měl gólovou šanci Mahmutovič, jeho pokus ale zneškodnil brankář Daněk nohama. Baník zahrozil stříleným centrem Varadiho. Na dlouhou dobu to byl ale jeho poslední výlet před Slavíkovu voliéru. Žlutomodří se i nadále tlačili před Daňka. V 8. minutě zahrával rohový kop Verbíř a nekrytý Vachoušek přesnou hlavičkou poprvé rozjásal čtyři tisícovky fanoušků. O hodně lepší Teplice pokořily Baník podruhé ve 34. minutě. Odražený míč zkrotil utěšenou střelou bosenský snajpr Mahmutovič – 2:0. Byla to pro něj osmá prvoligové branka v tomto ročníku. Do poločasuještě výtečně zakročil brankář Slavík proti nebezpečnému ataku Baníkovců,dvoubrankové vedení Teplic bylo zcela zasloužené.

Ostrava odstartovala druhý poločas velmi nešťastně. Uprostřed hřiště zajel do Rosy Šmejkal, a protože z první půle už jednu žlutou kartu měl, pakoval se po druhém žlutém kartonku a automatické červené do sprch. Teplice poté kontrolovaly hru a bylo jasné, že si připíší do tabulky tři body. V 62. minutě se vřítil do pokutového území Mareš, pokutový kop ale rozhodčí Zelinka neodpískal, přestože zákrok jednoho z ostravských obránců byl více než diskutabilní. O chvíli později vyprášil Daňkovy rukavice Verbíř, ve svém jubilejním 600. soutěžním utkání v dresu Teplic se ale branky nedočkal, přestože žlutomodří zahrávali po faulu na Mahmutoviče v 67. minutě pokutový kop. Míče se chopil obrozený Vachoušek a Stínadelští vedli už 3:0. Zkázu Baníku přiživil v 71. minutě dorážkou do prázdné branky Mareš. Ostravané byli v tu chvíli zralí na ručník. Dorazit je mohl Matula, nastřelil ale pouze tyč. Když ani z dalších příležitostí gólově nezapršelo, skončilo utkání vítězstvím Teplic 4:0. Výhru 5:0 nad Baníkem z roku 1948 Tepličtí už nevyrovnali.

Svěřenci trenéra Plíška předvedli v neděli po dlouhé době kvalitní kopanou, na kterou bylo radost pohledět. Nutno však konstatovat, že Ostrava výsledku pomohla svým tragickým výkonem.

21. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice – Baník Ostrava 4:0 (2:0)
Branky: 8. a 68 z pen. Vachoušek, 34. Mahmutovič, 71. Mareš. Rozhodčí: Zelinka – Filípek, Dobrovolný. ŽK: Matula, Slavík – Šmejkal, Frydrych. ČK: 48. Šmejkal. Diváci: 4020.
Teplice: Slavík – Matula, Smejkal, Hošek, Rosa – Verbíř (78. Lácha), Jungr, Čajič (65. Ljevakovič), Mareš – Vachoušek, Mahmutovič (74. Vondrášek). Trenér: Plíšek.
Ostrava: Daněk – Frydrych, Šmejkal, Neves, Zejdler – Varadi (73. Marek), Frejlach (68. Kraut), Greguš, Hušbauer – Šenkeřík (46. Zeher), Frejlach. Trenér: Marko.