Karlovy Vary jsou farmou Sokolova, kterému včera odpadl zápas s Hradcem Králové. I proto do Teplic dorazily notně posílené "Trošku jsme byli překvapeni, ale počítali jsem s tím, když Baníku odpadl ten zápas. Jsme spokojení především s tím, že se na těžkém terénu nikomu nic nestalo. Jedna polovina hřiště byla zmrzlá a i to trošku komplikovalo kombinaci. V první půli jsme soupeře přehrávali, jen nám trošku vázla finální fáze a doplnění Mahmutoviče na hrotu. Ve druhé půli obě mužstva prostřídala, ale přidali jsme druhý gól, takže v pořádku,“ řekl v mixzóně teplický asistent trenéra Lukáš Přerost.

Sestava se pomalu rýsuje. V brance by měl být Grigar, na stoperech kapitán Lukáš a Rosa. Pravého beka bude hrát rychlý Vondrášek. V záloze by neměli chybět Vachoušek a Čajič, na hrotu je jedničkou Mahmutovič. Při alternativě na dva útočníky zřejmě trenéři jako na druhého ukáží na Jindráčka.

„Nebudu říkat, na kolik dnešní sestava bude stejná jako za týden proti Plzni. Jsme ve fázi, kdy na třech čtyřech postech nejsme rozhodnuti. Máme alternativy na krajích, v prostředku, jestli na jednoho útočníka nebo na dva. V první půli jsme hráli na hru s podhrotem, ve druhém na dva útočníky,“ prohlásil Přerost, který věží, že na ligu bude terén už v lepším stavu.

Ze základního kádru trenérům chybí pouze stoper Smejkal. „Ano, on jediný nebyl kvůli nemoci připraven. Po zranění už trénuje záložník Zoubele. Dneska jsme ho ještě pošetřili, aby se mu angína nevrátila. Byl jen v posilovně, ale na ligu bude.“

Teplice čeká těžký rozjezd. po Plzni jedou na Slavii a hostí Liberec! „Nevyberete si. Na druhou stranu přijedou soupeři, kteří budou chtít hrát fotbal a to nám může sedět,“ dodal Přerost.

Teplice - K. Vary 2:0. Branky: 11. Rosa, 73. Čajič. Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Myška. Poločas: 1:0. Diváci: 100. Sestava Teplic: První poločas: Grigar – Vondrášek, Lukáš, Rosa, Matula – Ljevakovič, Čajič – Dolejš, Vachoušek, Vůch – Mahmutovič. Druhý poločas: Grigar – Vondrášek (83. Krátký), Lukáš, Rosa, Ježdík – Stožický, Čajič (90. Šraga), Siva, Volek – Jindráček, Mahmutovič (72. Mujagič).