VÝCHOZÍ BOD. „Po podzimu jsme relativně spokojeni, jen mě hodně mrzí vyřazení s Hradcem v poháru a ztráta dobře rozehraného ligového zápasu v Ostravě,“ uvedl předseda klubového představenstva Šedlbauer. „Příprava byla v ideálních podmínkách, splnili jsme vše, co jsme chtěli,“ přidal trenér Daniel Šmejkal.

AMBICE. „Čeká nás 14 zápasů a v každém chceme bodovat. Na konci to spočítáme a uvidíme. Na ligu se těšíme, prvotní cíl je záchrana, ale chceme se tlačit nahoru a koukat po Evropě,“ řekl kouč žluto-modrých.

POSILY? Stoper Čmovš z Mladé Boleslavi a urugvajský útočník Diaz. z Ústí se vrací obránce Richter a skláři udělali výměnu záložníku Urma – Schejbal s Hradcem. „A vrací se uzdravený Hora,“ nastínil variantu za Filla trenér Šmejkal. „Víme, že po odchodu Filla (Ostrava) a Šušnjara (Boleslav), tedy dvou hráčů základní sestavy, nejsme v plné síle,“ potvrdil boss.

FINANCE. „Když se někdo zeptá, proč jsme nekoupili náhradu za Filla, tak proto, že na ní nemáme. Peníze nepadají ze stromu. Opět jsme se nedohodli s městem. Vztah je naprosto neuspokojivý. Teplice se k nám ve srovnání s jinými městy chovají špatně. Ano, dostáváme milion a půl na mládež, což je víc než v minulosti, ale jestli nás stojí mládež 10 milionů…“

NOVINKY. „Na severní tribuně budeme dělat sanaci, aby nezatékalo do dílen. Stav je havarijní,“ uvedl klubový ředitel Petr Hynek. „Po dlouhé době jsme se rozhodli, že si přípravky od nastávající sezony budeme připravovat pod hlavičkou FK Teplice a s našimi trenéry. Na květen chystáme velký nábor. Je zde regionální fotbalová akademie, aby mohla vzniknout klubová, musí být kvalitní umělá tráva. Ta stávající nevyhovuje rozměrově ani kvalitou. Do srpna chceme udělat novou plochu nové generace,“ dodal ředitel.