Šlágr 17. kola nabídl sedm gólů: Teplice – Plzeň 3:4.

„Výsledek nás mrzí, ale i takový je fotbal… Nemělo by se stávat, aby nám někdo dal doma čtyři góly, to je dost. Nejvíc mě mrzí ten první v 45. minutě. Pokud bychom náskok uhlídali, mohlo se to vyvíjet jinak,“ řekl teplický trenér Petr Rada.

Utkání se hrálo ve vysokém tempu, útok střídal útok, příznivci sledovali velké fotbalové představení.

Závěr jarní premiéry vyvolal řadu emocí. V hlavní roli byl rozhodčí Matějek, na kterého po závěrečném hvizdu pískali diváci a dokonce na něj vystartoval i teplický kouč Rada. Do otevřené výměny názorů se na hřišti přidal i bývalý teplický špílmachr a nyní plzeňský kapitán Horváth, a tak situaci musel uklidňovat až sportovní manažer FK Teplice Pavel Verbíř.

„Hráli jsme doma, chtěli jsme vyhrát. Škoda, že jsme do poločasu neudrželi vedení 1:0, pak jsme vedli ještě dvakrát, ale Plzeň dokázala vždy okamžitě srovnat,“ litoval teplický obránce Tomáš Vondrášek, jenž v závěru první půle dostal domácí do jednoho z krátkodobých vedení.

Zatímco teplický tábor zalilo velké zklamání, Plzeň po vydřené výhře jásala.

„Jsem spokojený, zápas se pro nás nevyvíjel dobře, ale v závěru nám ke třem bodům pomohla šťastná tečovaná střela. Vím, že Teplice hrají aktivní fotbal, to jsme čekali. Zápas se divákům musel líbit,“ hodnotil magnet kola plzeňský trenér Pavel Vrba.

„Třikrát jsme prohrávali, celý zápas si komplikovali, ale nakonec jsme v sobě tu sílu našli. Teplice? To byl nepříjemný soupeř, nechtěli jsme s nimi hrát otevřenou partii, ale když jsme prohrávali, tak nám ani nic jiného nezbývalo,“ dodal k utkání plzeňský záložník Václav Pilař.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 3:4 (1:1)

Branky: 40. Vondrášek, 48. Vachoušek, 75. Mahmutovič - 78. a 81. Bakoš, 45. Ďuriš, 53. Pilař. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: Mahmutovič (Teplice). Diváci: 3350.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Matula (87. Smejkal) - Dolejš, Ljevakovič, Vachoušek, Čajič (84. Jindráček), Vůch (90. Stožický) - Mahmutovič. Trenér: Rada.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida (87. Ševinský) - Ďuriš, Kolář (82. Wágner), Pilař (90. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba.