Plzeň - Plzeňští fotbalisté porazili v úvodním utkání třetího kola první ligy Teplice 2:0. Pro obhájce titulu to bylo první vítězství v nové ligové sezoně a povzbuzení do dvou zápasů čtvrtého předkola Ligy mistrů proti Kodani. Vítěz se proti dobře bránícímu soupeři složitě prosazoval, vyhrál až díky zlepšenému výkonu a dvěma gólům po přestávce.

13.8.2011

Ve 3. kole Gambrinus ligy se úřadující mistr dočkal prvního vítězství. Viktoria díky dvěma brankám ve druhém poločase zdolala Teplice 2:0.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

V plzeňské brance se už objevil gólman Marek Čech, ale mnoho práce neměl. Západočeši sice měli převahu, ale dlouho spíše uprostřed hřiště a až v závěru poločasu ji dokázali přetavit v první šance. Ve 24. minutě nadvakrát pálil Trapp, ale obě jeho rány vyrazil Grigar. Teplický brankář pak v závěru poločasu zlikvidoval i Horváthův pokus z trestného kopu.

Hosté se do ofenzivy příliš nedostávali, jediný výraznější zákrok musel brankář Čech vytáhnout při Melunovičově ráně v 28. minutě. Po změně stran se však Tepličtí zatáhli ještě více do obrany, což byla ale především zásluha Západočechů, kteří zvýšili rychlost svých kombinací.

V 58. minutě se Kolář ještě neprosadil, ale o minutu později Horváth poslal od levé postranní čáry míč mezi stopery a Ďuriš ho hlavou prodloužil do sítě. Plzeňští se s těsným vedením nesmířili, v 71. minutě mohl Horváth domácímu týmu zajistit dvoubrankový náskok, ale jeho zatočený trestný kop dokázal výborným zákrokem prodloužit na zadní tyč brankář Grigar a následná Bystroňova hlavička skončila mimo.

Hosté sice potom přidali trochu útočné snahy, přesto Čech prožil v plzeňské brance nečekaně klidnou obnovenou premiéru v Gambrinus lize. Šest minut před koncem výsledek zpečetil střídající Pilař, tečku za utkáním pak udělal Horváth, který nastřelil břevno.

3. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň – FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 59. Ďuriš, 84. Pilař. Rozhodčí: Bílek – Mencl, Jiřík. ŽK: Horváth – Lukáš, Rosa. Diváci: 5213.

Sestavy:

Plzeň: Čech – Limberský, Ševinský, Bystroň, Jiráček – Horváth, Trapp – Petržela (55. Pilař), Kolář, Ďuriš (79. Hora) – Bakoš (86. Fillo). Trenér: Vrba.

Teplice: Grigar – Matula (69. Zoubele), Lukáš, Smejkal, Rosa – Vondrášek, Ljevakovič, Ježdík, Stožický (79. Lácha) – Melunovič, Vachoušek (90. Kalivoda). Trenér: Rada.

Místo události:
13.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Obžalovaný Jaroslav Pulpán z Děčína obivněný, že sexuálně obtěžoval nezletilé dívky a poté je vydíral přes internet, se zpovídá u ústeckého soudu.
17

Sexuálnímu predátorovi hrozí až 12 let vězení, přes internet zneužil 162 dívek

Pohřešovaný Josef Papp.

Senior zmizel. Mostecká policie prosí veřejnost o pomoc

Teplicko - Kluzké silnice ve čtvrtek ráno opět dělají problémy řidičům. Krátce po sobě došlo na Teplicku ke dvěma nehodám, které si vyžádaly zranění.

Fotbalový výběr Ústeckého kraje porazil slavný Bayern München

Ústecký kraj - Regionální výběr fotbalistů z Ústeckého kraje zvítězil na turnaji pořádaném slavným Bayernem Mnichov. Porazil mimo jiné i domácí tým 2:1!