Nakonec se ale o tři body strachovali až do konce zápasu. Dva góly celku, který na jaře Teplice potupil čtyřbrankovým debaklem, totiž zprvu jednoznačný duel pořádně zdramatizovaly. Žlutomodří nakonec zvítězili 3:2 a do nové sezony vstoupili vítězně.

Trenér Zdeněk Ščasný zhodnotil utkání na pozápasové tiskové konferenci takto: "Jsem samozřejmě spokojený, vyhráli jsme první utkání, které je vždy tak trošku loterie. Do zápasu jsme vstoupili výborně, do takové 65. – 70. minuty jsem byl maximálně spokojený. Až na jednu standardku jsme Slovácko do ničeho nepustili, naopak jsme měli další šance ke skórování, ale nenaložili jsme s nimi dobře. Za stavu 3:0 jsme trošku ztratili koncentraci. Hráči si možná mysleli, že utkání v pohodě dohrají. Vývoji zápasu neprospělo ani střídání Ljevakoviče kvůli zranění. Chyba také byla, že jsme nedostupovali při standardkách včas hráče, z toho padly ty dva góly. Je ale potřeba říci, že v tomto vedru se nedá hrát po celý zápas agresivní fotbal, jaký jsme zprvu předváděli."

1. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice – 1. FC Slovácko 3:2 (2:0)
Branky:
35. a 47. Litsingi, 39. Jindráček – 75. Košút, 83. Haša. Rozhodčí: Jech – Filípek, Hájek. ŽK: Nivaldo, Kaufman, Ljevakovič, Matula – Volešák, Trousil, Ondřejka, Reinberk, Došek. Diváci: 5730.
Teplice: Grigar – Matula, Kaufman, Lüftner, Krob – Litsingi (90. Krátký), Ljevakovič (81. Čajič), Vachoušek, Nivaldo (68. Vůch) – Salami, Jindráček. Trenér: Ščasný.
Slovácko: Melichárek – Kuncl, Trousil, Košút, Reinberk – Rada (72. Daníček) – Martan (82. Haša), Valenta, Volešák (61. Ondřejka), Kerbr – Došek. Trenér: Habanec.