„Přál bych si, aby byla úspěšná," řekl fotbalistům a poté jim představil nového trenéra, kterého ale až na nováčka Tomáše Jirsu z Karviné všichni znali. „Dostali jsme se do situace, kdy jsme museli přivést nového trenéra. Protože jdeme cestou dávat šanci našim odchovancům, jednoznačně jsme se rozhodli pro Lukáše Přerosta. Je to jeden z nejmladších trenérů a první, kterého jme si tady vychovali. Všichni ho znáte a on zná nás všechny v klubu i zázemí, což by měla být jeho obrovská výhoda. Má naši podporu a uděláme všechno pro to, aby byl úspěšným trenérem. Věřím, že vás přesvědčil o kvalitách jak trenérských, tak i lidských a věřím, že ta spolupráce bude perfektní. Přeju vám hodně úspěchů," povzbudil Hrdlička své ovečka a poté se již celý tým přesunul k úvodnímu tréninku do Proboštova. Tam také v sobotu od 10.15 sehraje své první přípravné utkání s domácím celkem, který suverénně vyhrál I. A třídu a postoupil do krajského přeboru.

Kádr teplického týmu je nečekaně široký. Oproti původní odhadům se vrátil Jan Hošek, na nějž nakonec neuplatnila opci Cracovia Krakov, podobně dopadl v Jihlavě i Tomáš Jungr. Do přípravy se už zapojil také středopolař Tomáš Jursa z Karviné, druhou letní posilu Jána Chovance ale zatím Ružomberok zablokoval a nechává si ho až do posledního dne smlouvy. Hráče z první ligy Teplice nekoupily už skoro dva roky, což je zřejmě nejdelší takové období v novodobé historii klubu. Celkem se do přípravy zapojilo 26 hráčů, včetně navrátilců z hostování. Vedle Hoška a Jungra jsou to i mladíci Jablonský, Lácha, Moulis a Veverka, kteří s Ústím nad Labem vyhráli druhou ligu, z Varnsdorfu se vrací útočník Melunovič.

Ten se navíc nově nebude počítat do kvóty cizinců mimo EU, protože Srbsko zahájilo jednání o přístupu. „Jsem sice muslim, ale pas mám srbský, rodiče jsou Srbové," vysvětlil novinářům dvaadvacetiletý forvard.

Teplice naposledy koupily hráče z české ligy v létě 2010, tehdy přišel právě Hošek ze Slavie. Do té doby přicházeli zpravidla minimálně dva ligoví hráči do roka. Teď už ale severočeský klub loví jinde. Vloni takhle přišli z druhé ligy rovnou do základní sestavy Ježdík s Dolejšem, kteří navíc stáli jen stovky tisíc korun. Letošek zřejmě bude podobný.

Podepsanou smlouvu už má sedmadvacetiletý levonohý univerzál Chovanec z Ružomberku, kterého ale do konce června jeho dosavadní klub odmítá uvolnit. Dnes se v Teplicích objevila druhá posila – středopolař Jursa, který v minulé sezoně v dresu Karviné nasázel šest gólů a v 23 letech se vypracoval mezi výrazné postavy druhé ligy. Chce do Teplic, Karviná ho ale má pod smlouvou a pustit ho zatím nehodlá.

„Ten přestup se řeší asi týden dva. Pro Karvinou je to pořád zajímavý hráč," řekl ČTK sportovní manažer Teplic Pavel Verbíř. Případnou přestupovou částku Teplice komentovat nechtějí, zřejmě ale půjde o miliony korun. „Ve středu se na ligovém shromáždění setkají vedení klubů, aby to doladili a aby už byl kmenovým hráčem Teplic," dodal Verbíř.

Seznam hráčů pro přípravu zatím čítá 28 jmen, dovolenou má ještě brankář Grigar a čeká se na Chovance. Dají se ale čekat i odchody – defenzivní záložník Siva zatím nepodepsal novou smlouvu, polské kluby ještě neztratily zájem o Hoška. Jasno o nich by mělo být v polovině července, kdy Přerost plánuje zúžit kádr.

Spoluautor: ČTK