V pondělí dopoledne zahájily Teplice přípravu na novou sezonu, ve které se chtějí vrátit zpět mezi tuzemskou elitu. Třiapadesátiletý Petr Rada nejdříve předstoupil před novináře, kterým své pocity sdělili i vybraní hráči, a poté se už v kabině vítal se sedmadvaceti fotbalisty a svým realizačním týmem. Od desíti hodin pak se svými asistenty Přerostem a Frťalou vedl na tréninkové ploše „Mexiko“ hodinu a půl dlouhý dril, který byl zatím spíše oťukávajícího charakteru.

Jaké jsou největší změny v kádru FK Teplice? Skončil Pavel Verbíř, který se přesunul na post vedoucího týmu a sportovního manažera, do Sparty odešel obránce Vidlička. Stejným směrem má namířeno i záložník Mareš, smlouva končí Vachouškovi. O jejich osudu se rozhodne do konce června. A posily? Z hostování v Rakousku se vrací zkušený stoper Lukáš. A to je vše. Dále už jen přesun talentovaných mladíků z juniorky. Velká jména na Stínadlech nečekejte.

První přípravný zápas sehrají Teplice už ve středu od 17 hodin v Hrobcích s tamním klubem, který se o víkendu radoval z postupu do I. A třídy a v jehož středu najdeme exteplického Mariana Řízka.

Změny v kádru FK Teplice:

Přišli: Lukáš (návrat z LASK Linz, Rakousko), Pícha (návrat z České Lípy), Jindráček (návrat z Ústí nad Labem), Vaněk, Česlák, Krátký (všichni z juniorky Teplic).
Odešli: Vidlička (přestup do Sparty Praha), Jablonský, Peterka, Prückner (všichni Ústí nad Labem), Verbíř (ukončil kariéru).
b Teplice možná opustí i Mareš, o kterého má zájem Sparta a Vachoušek, kterému končí smlouva. Stožický si hledá angažmá, zájem o něho má Příbram.