V úvodní čtrthonině se obě mužstva marně snažila najít klíč k soupeřově obraně, z nepovedenýh konců akcí se vymykala pouze Daníčkova střela, které ale scházela přesnost. Až v 15. minutě daroval Tomáš Grigar špatným odkopem stoprocetní tutovku Volešákovovi, ten však namířil jen do gólmana Teplic, který tak svou chybu napravil. Vzápětí si stejná dvojice duel tváří v tvář zopakovala a opět se radoval strážce teplické svatyně.

Další příležitost připravil pro právě Volešák pro Hlúpika, ten však ve skluzu nedokázal přesně zamířit. Krátce před přestávkou mohl ukazatelem skóre pohnout Reinberk, po efektním sólu přes půl hřiště ale jeho levačka poslala míč těsně vedle levé tyče.

Krátce po přestávce si první ostrý zákrok připsal i domácí gólman Dušan Melichárek, který si odbýval premiéru před domácími fanoušky. Vachouškovu jedovatou střelu vyrazil k dobíhajícímu Vůchovi, který ale v těžké pozici nedokázal usměrnit míč do sítě.

Slovácko poprvé e druhé pořádně zahrozilo až v 74. minutě, ale hned to stálo za to. Do několika vteřin totiž vměstnalo hned tři tutovky. Nejprve pálil po krásném průniku Pavelky Hlúpik, poté ve vyložené pozici hlavičkoval Došek a do vyraženého balonu se opět opřel Hlúpik. Jenže snaha domácích byla marná, protože všechny balony na sebe jako magnet přitáhl gólman Grigar, který se tak stal hlavním hrdinou utkání.

Slovácko - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Kovařík – Pelikán, Peřina. ŽK: Kordula, Košút – Jindráček, Lukáš. Diváci: 4457. 1. FC Slovácko: Melichárek 2 – Reinberk 2, Trousil 3, Košút 2, Kubáň 2 – Hlúpik 2, Daníček 3, Kordula 3, Volešák 3 (64. Lukáš), Pavelka 3 – Došek 3. Trenér: M. Soukup. Teplice: Grigar 1 – Vondášek 3, Lukáš 3, Smejkal 4, Rosa 3 – Dolejš 3 (82. Stožický), Siva 3, Ježdík 2, Vůch 3 – Vachoušek 3 – Jindráček 4 /(90. Zoubele). Trenér: P. Rada.