Pro Krupku měl být zápas s Chomutovem svátkem, do hlediště ale dorazilo jen 120 diváků. Oproti minulému utkání s Lovosicemi vítězi krajského přeboru chyběl prací zaneprázdněný obránce Michal Valenta, kterého v základní sestavě nahradil Jan Helísek.

Třetiligový celek kromě Salamiho čítal i další známá jména – exteplické Pikla, Stradu a Dolejše. Už ve 3. minutě ale hosté prohrávali; do pokutového území se vřítil Dominik Valenta, pozdě vybíhající brankář Zaťko ho fauloval. Bikár z penalty nezaváhal – 1:0.

Chomutov byl ale lepší a zaslouženě se dočkal vyrovnání. Piklův roh prodloužil do branky Hyneš, gólman Prokeš zůstal jako přikovaný k zemi – 1:1.

Divizní nováček působil poněkud zakřiknutě, osmělil se až při nebezpečném pokusu Watzky; Zaťko ho s obtížemi vytáhl nad břevno. Hosty mohl poslat do vedení Salami, Prokeš byl však tentokrát neprůstřelný.

Co nevyšlo ebenovému fotbalistovi v první půli, povedlo se hned zkraje druhého poločasu. Míč se od jeho nohy odrazil do branky sice šťastně, gól ale platil – 1:2.

Svěřenci koučů Caitamla a Kysmana hrozili pouze z brejků, v 51. jeden takový přetavil v branku střelou z levé strany trenérův syn Pavel Caitaml – 2:2.

Ještě jeden brejk se Krupce povedl, Dominik Valenta běžel na Zaťka sám, vysílen dlouhým sprintem ale nezakončil přesně.

Chomutovští se tlačili před Prokeše, bylo evidentní, že na penaltovou loterii spoléhat nechtěli. Největší šance měli v samém závěru, Salamiho nejprve vychytal krupský brankář, Pikl vzápětí trestuhodně přestřelil.

Penaltové drama naklonil na stranu Krupky Prokeš – ve druhé sérii chytil Dolejšovi jeho pokus a outsider měl na dosah vysněný zápas s prvoligovým Jabloncem. Ve třetí sérii ale selhal  Dominik Valenta, když svůj razantní pokus napálil pouze do břevna. Střelci Chomutova už byli úspěšní,  v páté sérii přesně cílil i penaltový specialista Radek Zaťko. Když vzápětí vychytal Watzku, mohl  se hostující celek radovat z vydřeného postupu.


Krupský předseda Rouček by nejradši chuligánům pořádně nafackoval
ULTRAS KOMOTAU se před začátkem zápasu usídlili na hlavní tribuně, přestože je pořadatelé žádali, aby si na fandění našli jiné místo. V průběhu první půle odpálili dvě světlice, jedna z nich poškodila koberec, který je na schodech k trávníku. To pořádně vytočilo předsedu fotbalového oddílu TJ Krupka Karla Roučka, který by nejraději všem chomutovským chuligánům osobně nafackoval. Jejich chování odsoudil i gólman Chomutova Radek Zaťko. „Byli hodně slyšet, ale tohle k fotbalu nepatří. Doufám, že už to neudělají," vzkázal bandě nevychovanců. „Já proti světlicím nic nemám, ale nemůžou je házet na hlavní tribuně, kde je jiný typ diváků," řekl k incidentu trenér domácího celku Pavel Caitaml.