I právě probíhající zimní příprava se zatím svěřencům trenéra Bory Matouše daří, byť v sobotu prohráli 1:2 v Srbicích s domácím Sokolem. „Jsem z kluků nadšený. Máme výbornou partu, fotbal si užíváme. Doufám, že to nezakřiknu,“ usmívá se Matouš.

„Spokojenost s podzimem je opravdu velká,“ potvrzuje Jaroslav Hrubý, ofenzivní eso Oldřichova. „Druhé místo po podzimu je skvělé,“ přidává. Hrubého mrzí pouze zápasy s Lovosicemi a v Kamenici, v nichž soupeř naplno bodoval. „S Lovosicemi jsme dostali zbytečný gól v 80. minutě a pak na konci další. A pak jsme podělali první poločas v Kamenici. Většinou ale doma na každého vlítneme na začátku, pak si zalezeme na půlku a čekáme na brejky. Dáváme hodně gólů, diváci se mají na co dívat.“

Střelecky při chuti je hlavně útočník Oldřich Zícha, který dal na podzim ve třinácti duelech 21 branek. „Olda je perfektní útočník, jsem rád, že se mu daří. Na jeho gólech máme každý podíl, fotbal hraje 11 lidí,“ chválí Hrubý kanonýra i další své spoluhráče. On samotný z pozice záložníka skóroval sedmkrát, což je také pěkný počin. „Mohlo toho být více,“ říká skromně.

V zimní přípravě mají Oldřichovští za soupeře především týmy z vyšších soutěží. „To je úmysl. Myslím si, že spodek krajského přeboru a čelo I. A třídy jsou na podobné úrovni. Už máme za sebou solidní zápasy s Mostem a Bílinou, oba jsme vyhráli. Celkově je zatím zimní příprava skvělá, kluci chodí v dobrém počtu trénovat třikrát týdně, v tréninkové morálce tak pokračují v podzimním trendu. Mám z nich opravdu jen radost,“ pochvaluje si oldřichovský kouč, který má oproti podzimu k dispozici nezměněný kádr.

V kontextu dobrých výkonů a pochvalných slov je legitimní otázka na postup do krajského přeboru. Směřuje za ním Oldřichov? „Kluci to mají ve svých hlavách a nohách. Postoupit chtějí, mají ty nejvyšší ambice. Jsme za to rádi, podporujeme je,“ tvrdí Matouš. To, že Oldřichov chce postoupit, neskrývá ani Hrubý. „Všichni chceme nahoru, proto se snažíme ze všech sil. Na jaře budou našimi největšími soupeři Lovosice a Kamenice. Máme jim co vracet!“

Zimní turnaj v Srbicích:

Srbice - Oldřichov 2:1

Jílové - Ledvice 2:1